علائم ویروس کرونا در زنان باردار

فروردین ۹۹ | زمان مطالعه : ۹ دقیقه
علائم ویروس کرونا در زنان باردار

مسلماً مهم‌ترین علت شیوع کرونا ، عدم آگاهی و یا کمبود آگاهی در افراد جامعه است. هرچه آگاهی عموم در مورد این بیماری افزایش پیدا کند، پذیرش بیماری و برخورد با آن، با موفقیت بیشتری صورت می‌گیرد. سعی کنید از طریق منابع معتبر نظیر سازمان جهانی بهداشت و یا وزارت بهداشت کشور خودتان، اطلاعات خود را در مورد بیماری کرونا افزایش دهید. این بیماری در حاملگی مانند آنفولانزا در بارداری بسیار می‌تواند در صورت بی‌توجهی خطرساز باشد.

ویروس کرونا بسیار ضعیف‌تر از ویروس آنفلوانزاست!

با گزارش اولین مورد ابتلا به کرونا ویروس جدید یا کووید-19 در دسامبر 2019، دنیا با چالشی جدید مواجه شد. شاید کسی فکر نمی‌کرد که کرونا با این سرعت همه‌گیر شود و حداقل 90 هزار نفر را در بیش از 75 کشور درگیر کند!

با توجه به اینکه کووید-19 یک بیماری جدید است، ظهور و گسترش آن باعث سردرگمی، اضطراب و ترس در بین عموم شد. در کنار همه بحران‌های موجود، برخی از افراد بیش از آنکه نگران ابتلا به بیماری باشند، از این نگرانند که کسی به آن‌ها انگ کرونا بچسباند! درنتیجه:

  • سعی می‌کنند بیماری را مخفی کنند.
  • از دریافت فوری مراقبت‌های پزشکی امتناع می‌کنند.
  • رفتارهای سالم و محافظتی را در پیش نمی‌گیرند.

این موضوع باعث بروز مشکلات شدید برای سلامتی فرد شده و انتقال مداوم بیماری را به همراه خواهد داشت؛ اما علت اصلی شکل‌گیری این نوع باورهای غلط در جامعه چیست؟

انتقال کووید-19 سریع‌تر از ویروس آنفلوانزاست، اما علائم آن به‌مراتب خفیف‌تر است. آیا ابتلا به آنفلوانزا یک ننگ اجتماعی محسوب می‌شود؟! مسلماً خیر؛ این در حالی است که درصد مرگ‌ومیر آنفلوانزا نیز بسیار بیشتر از کروناست. پس چرا ابتلا به کرونا باید تا این حد ایجاد نگرانی کند؟

ویروس کرونا برای حیات و تکثیر خود به سلول‌های زنده نیاز دارد و این سلول‌ها را در هر فردی با هر نژاد و ملیتی پیدا کند، کار خود را آغاز می‌کند؛ بنابراین برای این ویروس شما و دیگران هیچ تفاوتی با هم نخواهید داشت؛ بنابراین این موضوع به‌هیچ‌وجه یک ننگ اجتماعی نیست بلکه یک پدیده اجتماعی است که می‌تواند برای هر فردی اتفاق بیفتد.

در هنگام ابتلا به این بیماری قرار نیست بترسیم یا نگران باشیم؛ درصد مرگ‌ومیر در این بیماری پایین است و افراد مسن یا افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای نظیر فشار خون، دیابت و غیره بیشتر در معرض خطر قرار دارند.

راه های پیشگیری از بیماری

شما باید پس از تماس و پیدا کردن نزدیک‌ترین بیمارستانی که مبتلایان به کرونا را پذیرش می‌کند، به بیمارستان مراجعه کنید. در صورت مراجعه به‌موقع، پزشک به شما کمک می‌کند تا به عوارض جدی بیماری دچار نشوید.

برای خاتمه یافتن هرچه سریع‌تر این بحران، باید از انتقال ویروس به افراد جدید پیشگیری کنید؛ بنابراین از ماسک استفاده کنید و فاصله حداقل یک متری را از دیگر افراد حفظ کنید. موقع عطسه و سرفه جلوی دهان و بینی خود را با دستمال یا آرنج خمیده بگیرید.

فراموش نکنید که مقصر جلوه دادن دیگران و یا سیاسی کردن ماجرا، کار ساده‌ای است؛ چیزی که سخت است مقابله با مشکل و پیدا کردن راه‌حل‌های آن است. همه باید به هم کمک کنیم تا از این دوره هرچه سریع‌تر و با سلامت کامل عبور کنیم.