خونریزی در اوایل بارداری

مامان سوین جون مامان سوین جون ۲ سالگی
معمول‌ترین دلایل لکه بینی یا خونریزی در دوران بارداری

خونریزی در دوران بارداری می‌تواند اتفاق بسیار ناخوشایندی برای خانم های باردار باشد، اما باید بدانید که از دست دادن خون همیشه به این معنا نیست که مشکلی وجود دارد یا دچار سقط جنین شده‌اید. در واقع خونریزی طی بارداری بیشتر از آنچه فکر می‌کنید، رایج است و شایع ترین زمان برای مشاهدهخونریزی سه ماهه اول بارداری است.

تقریبا 20 – 25 درصد از بانوان طی دوران بارداری خود دچار خونریزی می‌شوند، یعنی یکی از هر 4 یا 5 خانم. حدود نیمی از این افراد فرزند خود را به سلامت به دنیا می آورند و نیمی دیگر دچار سقط جنین می‌شوند.

اکثر بانوان در باردراری خود فقط یک مرتبه خونریزی را تجربه می کنند ولی برخی دیگر در سراسر این دوران خونریزی خواهند داشت. این خونریزی ها ممکن است به شکل لکه‌ بینی، رگه‌های خون، خون ریزی مشابه عادت ماهیانه یا ... باشد.

 

اگر هنگام بارداری دچار خونریزی شدم، آیا باید این موضوع را به پزشک یا ماما اطلاع دهم؟

تمامی خونریزی‌ها در دوران بارداری باید به پزشک یا ماما گزارش داده شود. هر جریان خونی پیش از هفته 24 بارداری به عنوان یک "تهدید سقط جنین" شمارده می‌شود. و پس از 24 هفتگی "خونریزی محدوده زایمان" خوانده می‌شود.

اگر گروه خون تان، منفی است، باید طی 72 ساعت پس از هر خونریزی به پزشک یا ماما مراجعه کنید، تا احتمال ترکیب بین خون شما و فرزندتان مورد بررسی قرار گیرد. ترکیب خون مادر با جنین باعث می‌شود که گروه خون منفی مادر، پادتن‌هایی را برای مبارزه با خون مثبت تولید کند.
آواتار مامان سوین جون مامان سوین جون سوین جون ۲ سالگی
مفید بود؟
👌👌👌👌
آواتار مامان مامان سه تا گل مامان مامان سه تا گل مامان سه تا گل ۱۶ ماهگی
اگه منظورت ماه ۹ بارداریه پس چرا خونه ای برو بیمار ... ادامه پاسخ