رژیم دیابت بارداری

آواتار مامان کیان مامان کیان کیان ۱ سالگی
سلام عزیزم. من دارم. و از ماه اول هم داشتم. نان جو بخور. بدترین چیز به نظرم نان لواش بود. من یک چهارم قرص گلی بنکلامید ظهر و شب میخورم خوب مواد قندی و شیرینی و شکر هم نمی‌خورم. قندم کاملا کنترل شده.

پیشنهاد می‌شود علائم دیابت بارداری را نیز مطالعه کنید

آواتار مامان محمدحسین مامان محمدحسین محمدحسین ۱ سالگی
اولین قدم استرسه که عامل مستقیم تاثیر گذارروی قنده. اتفاقا به نظر من هرچی دلت میخوادبخوربزاربچت رشدشوبکنه ولی انسولین بزن. منم انسولین برام عین غول بود ولی بعددیدم چقدرکارساده ایه. قندتم زیادنیست لب مرزه. جوشنده کاکل ذرت بخور خیلی موثره.
مامان احسان ۱ سالگی
بارداری مرحله‌ی مهمی از زندگی همه‌ی خانم‌ها محسوب می‌شود. در این دوره تغذیه مسئله‌ی بسیار مهمی است زیرا سلامت مادر و فرزند را تضمین می‌کند. برای آشنایی با نوع تغذیه و مواد غذایی مورد نیاز «مامان‌های آینده» با ما همراه شوید.

خودتان را محروم نکنید اما به جای دو نفر هم غذا نخورید

اولین مسئله‌ی مهم این است که یک خانم باردار نباید بدون توصیه‌ی پزشک رژیم لاغری بگیرد.

هر نوع رژیم لاغری در طول بارداری ممنوع است مگر اینکه پزشکتان تشخیص دیابت حاملگی بدهد. در بقیه‌ی موارد شما باید مراقب تغذیه‌ی خود باشید و غذاهای متنوعی میل کنید.

خودتان را از خوردن هیچ ماده‌ی غذایی مفید محروم نکنید تا خودتان و جنینتان در معرض کمبود ویتامین نباشید.

به دنبال این نباشید که کالری زیادی دریافت کنید. فقط مصرف مواد مغذی لازم که باعث رشد جنین می‌شود را افزایش دهید. توجه داشته باشید خانم‌هایی که مشکل اضافه وزن، چاقی مفرط و یا لاغری بیش از حد و دیابت دارند باید زیر نظر پزشک تغذیه باشند. با این وجود توجه داشته باشید که رژیم لاغری بدون نظر پزشک ممنوع است
آواتار مامان پرهام مامان پرهام پرهام ۱۶ ماهگی
معمولا باید قند خون شما زیر 90 باشد، یک ساعت بعد از غذا بین 150 تا 160 و دو ساعت بعد از غذا باید تا 120 باشد.بهتر است رژیم کم کربوهیدرات و کم شکر داشته باشید

پیشنهاد می‌شود آزمایش دیابت بارداری را نیز مطالعه کنید

مامان مهدی ۱۱ ماهگی
آواتار مامان نرگس سادات مامان نرگس سادات نرگس سادات ۱۲ ماهگی
سلام برنامه غذایی تو بارداری برای هرگسی متفاوتن، اگر کسی اضافه وزن تو بارداری داشته باشه باید خب از خیلی چیزا بپرهیزه و کسایی که وزنشون کمه مقدار غذاشون فرق میکنه، درحالت کلی زن باردار در روز باید اهن ویتامین ها و پروتئن و کربوهیدرات و کلسیم که به نسبت تو هر غذایی پیدا میشه رو دریافت کنه تا هم خودش هم جنین رشد کافی داشته باشن.

پیشنهاد می‌شود درمان دیابت بارداری را نیز مطالعه کنید

آواتار مامان 👱مُـهـنـــا👯 مامان 👱مُـهـنـــا👯 👱مُـهـنـــا👯 ۱۰ ماهگی
دیابت بارداری زمانی تشخیص داده میشود که قند خون شما بعد از دوبار آزمایش تحمل گلوکز بالا باشد. اولین آزمایش قند خون بارداری بین هفته های 24 تا 28 بارداری انجام میشود. در این آزمایش 50 گرم محلول قند نوشیده شده و یک ساعت بعد قند خون اندازه گرفته میشود. اگر قند خون بارداری شما بالاتر از 130 میلیگرم در دسی لیتر باشد احتمالا پزشک یک آزمایش دوباره برای شما تجویز میکند که شامل قند خون ناشتا و قند خون دو تا سه ساعت بعد از صبحانه است. قند خون ناشتا در بارداری اگر بالاتر از 95 میلیگرم بر دسی لیتر باشد و قند خون یک ساعت بعد از صبحانه 180 میلیگرم بر دسی لیتر و دو ساعت بعد از صبحانه بالاتر از 155 میلی گرم بر دی سی و سه ساعت بعد از صبحانه 140 میلیگرم در دسی لیتر باشد، خانم دیابت بارداری دارد.
آواتار مامان یامین مامان یامین یامین ۹ ماهگی
سلام خانما اسم خودم شکوفه هست ی اسم دختر ب اسم خودم بخوره برام بفرستید یا ی اسم دختر ک ب بنیامین بخوره مرسی