معمول‌ترین دلایل لکه بینی یا خونریزی در دوران بارداری

خونریزی در دوران بارداری می‌تواند اتفاق بسیار ناخوشایندی برای خانم های باردار باشد، اما باید بدانید که از دست دادن خون همیشه به این معنا نیست که مشکلی وجود دارد یا دچار سقط جنین شده‌اید. در واقع خونریزی طی بارداری بیشتر از آنچه فکر می‌کنید، رایج است و شایع ترین زمان برای مشاهدهخونریزی سه ماهه اول بارداری است.

تقریبا 20 – 25 درصد از بانوان طی دوران بارداری خود دچار خونریزی می‌شوند، یعنی یکی از هر 4 یا 5 خانم. حدود نیمی از این افراد فرزند خود را به سلامت به دنیا می آورند و نیمی دیگر دچار سقط جنین می‌شوند.

اکثر بانوان در باردراری خود فقط یک مرتبه خونریزی را تجربه می کنند ولی برخی دیگر در سراسر این دوران خونریزی خواهند داشت. این خونریزی ها ممکن است به شکل لکه‌ بینی، رگه‌های خون، خون ریزی مشابه عادت ماهیانه یا ... باشد.

 

اگر هنگام بارداری دچار خونریزی شدم، آیا باید این موضوع را به پزشک یا ماما اطلاع دهم؟

تمامی خونریزی‌ها در دوران بارداری باید به پزشک یا ماما گزارش داده شود. هر جریان خونی پیش از هفته 24 بارداری به عنوان یک "تهدید سقط جنین" شمارده می‌شود. و پس از 24 هفتگی "خونریزی محدوده زایمان" خوانده می‌شود.

اگر گروه خون تان، منفی است، باید طی 72 ساعت پس از هر خونریزی به پزشک یا ماما مراجعه کنید، تا احتمال ترکیب بین خون شما و فرزندتان مورد بررسی قرار گیرد. ترکیب خون مادر با جنین باعث می‌شود که گروه خون منفی مادر، پادتن‌هایی را برای مبارزه با خون مثبت تولید کند.

۱ پاسخ

مفید بود؟
👌👌👌👌

سوال های مرتبط

مامان النا مامان النا ۱۱ ماهگی
چرا نوزاد مبتلا به زردی می شود؟
زردی علل زیادی دارد ولی 4 علت اصلی برای بروز آن وجود دارد. یکی از علل مهم کم کاری آنزیمی در کبد است که می‌تواند همراه با پرخونی نوزاد باشد. این آنزیم گلوکز 6 فسفات دهیدروژناز است که می‌تواند در کودک ایجاد زردی کند. یکی دیگر از علل ناسازگاری گروه خونی مادر و نوزاد است، به عنوان مثال مادر گروه خونی O دارد اما نوزاد گروه خونی B یا A دارد. نوزادانی که گروه خونی‌شان منفی است ولی گروه خونی یا RH مثبت دارند هم دچار چنین مشکلی می‌شوند. عفونت‌های نوزادی نیز یکی دیگر از علل ایجاد زردی در نوزاد است اما یکی از مهم‌ترین علل زردی نوزاد که باید حتما مورد بررسی قرار بگیرد اختلال تیروئید است. زردی نوزادان در اغلب موارد قابل درمان است اما در موارد شدید در صورتی که درمان نشود می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

باید توجه داشت که در دوران بارداری راهی برای جلوگیری از ابتلا به زردی نوزاد بعد از تولد وجود ندارد و مادران نباید خود را مقصر بیماری فرزند خود بدانند.
آواتار مامان нєℓуα&мσѕтαƒα مامان нєℓуα&мσѕтαƒα нєℓуα&мσѕтαƒα ۱۳ ماهگی
عالی بود👌 دوست عزیز
مامان ارمین مامان ارمین ۱ سالگی
آواتار مامان فاطمه مامان فاطمه فاطمه ۱ سالگی
فشار هرکسی با فشار اولیه وسوابق قبل زایمانی ش سنجی ... ادامه پاسخ
مامان گل پسر ( آراد ) مامان گل پسر ( آراد ) ۱ سالگی
درست است که ترشحات واژینال در اواخر بارداری طبیعی و معمول است ولی به راحتی می‌توان این مایع را تشخیص داد. مایع آمنیوتیک گرم و کاملاً شفاف است و معمولاً به صورت ناگهانی جاری می‌شود. برای اینکه از تشخیص خود اطمینان حاصل کنید با پزشک یا بیمارستانی که قرار است آنجا زایمان کنید تماس گرفته و اتفاقی که افتاده را با تمام جزئیات به مامای بیمارستان شرح دهید. او توصیه‌های لازم را به شما خواهد کرد.
پارگی کیسه آب همیشه نشانه نزدیک بودن زایمان نیست. این موضوع در مادران مختلف متفاوت است. در اکثر موارد درست چندین ساعت پس از پارگی کیسه آب انقباضات رحمی شروع شده و دهانه رحم باز می‌شود. ولی در بعضی افراد ممکن است، زایمان یک یا دو روز بعد از پارگی کیسه آب یا حتی دیرتر از آن شروع شود.

در صورت پارگی کیسه آب باید سریعاً به بیمارستان مراجعه کنید. از طرفی اگر با پزشک یا مامای خود تماس گرفته و پارگی کیسه آب تایید شد، حتماً پزشک نیز همین توصیه را به شما خواهد کرد. بعد از پارگی کیسه آب در صورت داشتن یا نداشتن انقباضات رحمی در هر حال تصمیم نهایی برای زایمان به عهده کادر پزشکی بیمارستان است. ممکن است پزشک متخصص زنان برای پیشگیری از خطر ابتلای جنین به عفونت تصمیم بگیرد نهایتاً تا 12 ساعت بعد به بارداری خاتمه دهد یا اینکه مدت بیشتری ( نهایتا 48 ساعت) برای شروع زایمان منتظر باشید...
آواتار مامان گل پسر ( آراد ) مامان گل پسر ( آراد ) گل پسر ( آراد ) ۱ سالگی
در طول بارداری جریان خون زیادی داخل گردن رحم ایجاد ... ادامه پاسخ
آواتار مامان مامان سه تا گل مامان مامان سه تا گل مامان سه تا گل ۱۴ ماهگی
به خاطر فشار خون بالا طبیعی مشکل میشه برات ولی دیا ... ادامه پاسخ
مامان محمد عارف مامان محمد عارف ۵ ماهگی
سلام مامان های گل من به این دلایل زایمان طبیعی رو انتخاب کردم 💖💖💖💖
‍ فواید زایمان طبیعی برای نوزاد
💞تکامل جنین: وقتی رشد جنین کامل می شود، زایمان طبیعی انجام می شود.
💞 کاهش مشکلات تنفسی : هنگامی که کودک از دهانه واژن با فشار عبور می کند، مایع آمنیوتیک از ریه نوزاد خارج می شود.
💞دریافت باکتری های محافظت کننده : هنگامی که نوزاد از مجرای زایمان عبور می کند، باکتری های محافظت کننده را برمی دارد. این باکتری ها وارد روده نوزاد می شوند و سیستم ایمنی را شکل می دهند.
💞عبور از مجرای زایمان، سیستم قلبی عروقی جنین را تحریک می کند و باعث گردش خون بهتر و آماده سازی او برای تولد می گردد.
💞 در طی زایمان طبیعی، نوزاد از امواج هورمونی در کاتکول آمین ها استفاده می کند. این هورمون ها باعث می شوند نوزاد هوشیار شود و با مادر خود ارتباط برقرار کند.
💞هورمون اندورفین در جفت و بندناف موجود می باشد. این هورمون باعث می شود نوزاد بتواند خارج از رحم زندگی کند و راحت تر زایمان رخ دهد.
آواتار مامان ❄برفی جون❄ مامان ❄برفی جون❄ ❄برفی جون❄ ۵ ماهگی
من خودم طبیعی ب دنیا اومدم
الانم زایمانم رو زده طب ... ادامه پاسخ
آواتار مامان ویانا مامان ویانا ویانا روزهای ابتدایی تولد
آره اشتباست رژیم اتفاقا باید ب خودت برسی بخوری کال ... ادامه پاسخ
;