سوال های مرتبط

مامان اهــورا مامان اهــورا ۱۰ ماهگی
اخیراً چند قطره خارجی آهن وارد بازار دارویی کشور شده که به علل زیر مصرف آنها توسط خانواده ها مورد استقبال قرار گرفته است:
این قطره های آهن به فرم لیپوزومال هستند یعنی در پوششی از نوعی چربی به نام فسفولیپید قرار گرفته اند. بنابراین اولین خاصیتی که دارند این است که دندان شیرخوار را سیاه نمی کنند و طعم مطلوبی دارند به طوری که غالب شیرخواران به راحتی این قطره ها را می خورند . همچنین پوشش چربی باعث می شود این فرمهای آهن عوارض گوارشی مثل یبوست، دل درد و تهوع ایجاد نکنند و مصرف آنها همراه با شیر ، غذا وسایر داروها از جمله فلزات دو ظرفیتی مثل روی اشکالی ایجاد نکند .
چند نمونه از این قطره های آهن :
_سیدرال گوچه _فروزومال _لیپوزوفر_فروسیس_ ایروفیکس_ ساناکتین اشتباهی که توسط خانواده ها و برخی داروخانه ها و حتی همکاران، در مورد این قطره های آهن رخ می دهد این است که دوز مصرفی آن ها را به خوبی نمیدانند.هر سی سی از این نوع آهن ۷ میلی گرم آهن دارد بنابراین چون نیاز روزانه یک شیرخوار به آهن ۱۵ میلی گرم می باشد، لازم است روزانه۱.۵ تا دو سی سی از این نوع آهن به کودک ۶ ماهه تا ۲ ساله داده شود.
آواتار مامان اهــورا مامان اهــورا اهــورا ۱۰ ماهگی
مفیدا بزن🌹👍🏻
آواتار مامان آرشا مامان آرشا آرشا ۶ ماهگی
من پسرم ۷ماهش شده میذارمش داخلش ،الان بهتر میشینه ... ادامه پاسخ
آواتار مامان حسنا مامان حسنا حسنا ۷ ماهگی
از‌الان‌میتونی‌بدی
آواتار مامان دانژه مامان دانژه دانژه ۱۱ ماهگی
به نظرم خیلی به کار میاد بچه همش میفته خطرناکه
آواتار مامان محمد مهدی 🧿 مامان محمد مهدی 🧿 محمد مهدی 🧿 ۸ ماهگی
سلام عزیزم از چهار ماه و ده روزش بود. از حریره باد ... ادامه پاسخ
آواتار مامان محمدماهان مامان محمدماهان محمدماهان ۸ ماهگی
جودوسر پرک عااااالیه
مامان 🤴محمدصدرا🤴 مامان 🤴محمدصدرا🤴 ۱۰ ماهگی
تشخیص اسهال نوزاد
شاید تشخیص اسهال نوزاد کمی سخت به‌نظر برسد. نوزادانی‌که فقط از شیر (به‌ویژه شیر مادر) تغذیه می‌کنند، پس از هر بار شیر خوردن عمل دفع را انجام می‌دهند و مدفوع آنها شل است. بنابراین شل بودن مدفوع نوزاد همیشه نشانه‌ی اسهال او نیست و ممکن است طبیعی باشد. البته اگر نوزاد از شیر مادر تغذیه می‌کند، نوع غذای مادر نیز در شکل مدفوع او تأثیر دارد.
هنگامی‌که نوزاد هم‌زمان با مصرف شیر، خوردنِ غذاهای جامد را نیز شروع می‌کند، به‌تدریج مدفوعش کمی سفت‌تر می‌شود. البته باز هم بستگی دارد که چقدر غذای جامد مصرف می‌کند.
آبکی بودن مدفوع نوزاد معمولا چیز نگران‌کننده‌ای نیست. اما اگر حرکات روده‌ای او به‌شکل ناگهانی تغییر می‌کند و بیش‌ازحد عمل دفع را انجام می‌دهد و مدفوعش بیش‌ازحد آبکی و شل است، ممکن است اسهال باشد.
در بسیاری از موارد اسهال نسبتا خفیف است و تا زمانی‌که بدن کودک آب زیادی از دست نداده است، خطری برایش ندارد. اما کاهش بیش‌ازحد آب بدن برای نوزاد خطرناک و حتی مرگبار است. بنابراین مراقب باشید و به کودک‌تان به‌اندازه‌ی کافی مایعات بدهید
آواتار مامان 🤴محمدصدرا🤴 مامان 🤴محمدصدرا🤴 🤴محمدصدرا🤴 ۱۰ ماهگی
روش‌های درمان اسهال نوزاد۱. مصرف مایعات

قبل ... ادامه پاسخ
آواتار مامان 🤴محمدصدرا🤴 مامان 🤴محمدصدرا🤴 🤴محمدصدرا🤴 ۱۰ ماهگی
تا ۶ ماهگی باید آد بدین از پایان ۶ ماهگی مولتی ویت ... ادامه پاسخ
آواتار مامان محمد متین مامان محمد متین محمد متین ۶ ماهگی
از پنج ماهگی توبغلت فقط و از شش ماهگی با بالشت
آواتار مامان آدوین مامان آدوین آدوین ۱۰ ماهگی
همین که واکسن شش ماهگی شو زدی بهش بده، اگه دندون د ... ادامه پاسخ