4 راه كاهش درد دندان درآوردن


1- پارچه حوله‌اي نم‌دار

پارچه حوله‌اي خيس و سرد يكي ار روش‌هاي خوب براي تسكين درد درآوردن دندان است. اين پارچه را روي لثه‌هاي كودك قرار دهيد تا بجود. حتي مي‌توانيد يك تكه يخ هم ميان پارچه بگذاريد و محكم ببنديد تا خداي نكرده در گلوي كودك نپرد و سپس پارچه را در دهان كودك بگذاريد تا بجود.

براي اين منظور مي‌توانيد پارچه را در چاي بابونه خيس كنيد و در يخچال قرار دهيد تا سرد و خنك بماند يا حلقه‌هاي پلاستيكي كه براي دندان درآوردن كودكان است را نيز در يخچال قرار دهيد تا سرد شود. سپس به كودك بدهيد تا بجود.


2- دندوني

براي كودكاني كه از درد لثه رنج مي‌برند، مي‌توانيد دندوني‌هاي لرزان خريداري كنيد. انواعي از دندوني وجود دارند كه با گاز گرفتن كودك، شروع به لرزش مي‌كنند و اين مساله بسيار براي كودك خوشايند و دوست‌داشتني است. براي اينكه باعث تسكين دردش هم بشود، آن را در يخچال قرار دهيد تا سرد شود.

3- غذاهاي منجمد

سرما و يخ به كاهش درد لثه كودكاني كه در حال دندان درآوردن هستند بسيار كمك مي‌كند. مي‌توانيد غذاهايي كه كودك در آن سن مجاز به خوردن آنهاست را در فريزر منجمد كنيد تا كودك آنها را بجود و سرماي آن درد دندانش را كاهش دهد. موز يخ زده يا شير منجمد نيز روش‌هاي خوبي براي كم كردن درد هستند.

4- پستانك در يخ

براي كودكاني كه پستانك مي‌خورند مي‌توانيد پستانك آنها را در فريزر منجمد كنيد تا هنگام مك زدن آن، سرماي موجود باعث بي‌حس شدن لثه‌ها و كم شدن درد آنها شود.

۴ پاسخ

امیدورام مفید باشه مامانا👼🏻

- ماساژ دادن لثه: والدین می‌توانند انگشت خود را پس از شستشو روی لثه نوزاد قرار داده و آن را ماساژ دهند این کار موجب تسکین موقت درد می‌شود.

ممنون عزیزم😘😙😘😍😘😍😘😘

مرسی عالی بود

سوال های مرتبط

مامان 🎀lena♥ مامان 🎀lena♥ ۲ سالگی
🤔درمان عرق سوز شدن شیرخواران:

 بدن کودک را خنک کنید. لباس‌های کودک خود را آزاد و گشاد کنید و یا آن‌ها را بیرون بیاورید و او را به یک اتاق با تهویه مطبوع و دارای سایه منتقل کنید. دستتان را با آب سرد خیس کرده و پوست کودک را مالش دهید و با این کارعرق و چربی بدن کودک را از بین ببرید. همچنین می‌توانید از لباس‌های خنک و مرطوب برای کاهش درجه حرارت بدن کودک خود استفاده کنید.پوست کودک را خشک نگه دارید. پس از استحمام به جای استفاده از حوله اجازه دهید، رطوبت بدن کودک به وسیله جریان هوا یا یک پنکه خشک شود. به جز با دستور پزشک کودکتان، از پمادها یا کرم‌ها روی جوش‌های عرق‌سوز استفاده نکنید. اجازه دهید پوست کودک نفس بکشد. تا آنجا که ممکن است، پوست کودکتان را بر در معرض جریان هوا قرار دهید، اجازه دهید کودک برهنه باشد یا از یک لباس نرم و سبک برای او استفاده کنید. ناخن‌های کودک خود را کوتاه کنید. به طوری که اگر جوش‌ها شروع به خارش کنند، کودک پوست خود را نخاراند و به خود آسیبی نرساند. همچنین می‌توانید شب‌ها دست‌های کودک خود را در یک کیسه کوچک پارچه‌ای قرار دهید تا کودک در حین خواب، پوست خود را خراش ندهد.
آواتار مامان 🎀lena♥ مامان 🎀lena♥ 🎀lena♥ ۲ سالگی
مفید بوددددد دوستان؟
مامان فرزین مامان فرزین ۲ سالگی
پیام مشاور:
شش ماهگی
🔹 کودک شما انگشتان پای خود را یافته است و می‌تواند مشت ✊️ خود را در دهان بگذارد. درواقع او هرچیزی را در دهان می‌گذارد. او برای اشیای بزرگ هر دو دستش را دراز می‌کند و اشیا را با قسمتی از کف دست ✋️ که در طرف انگشت کوچکش قرار دارد می‌گیرد. کودک شما به هرچیزی که در دسترس باشد چنگ می‌زند. او از مچاله کردن کاغذ لذت می‌برد.

⁉️ چگونه می‌توانید کمک کنید؟

✅ برای تشویق او به اینکه انگشتانش را باز و چیزی را رها کند، بازی‌های بده‌بستانی با او انجام دهید.

✅ آگاهی او از انگشتان پایش را با گذاشتن آن‌ها در دهانش 👄 و بازی کردن با آن‌ها طوری که آن‌ها را ببیند، مثلا در بازی «لی‌لی حوضک»، تقویت کنید.

✅ به او دستمال کاغذی بدهید تا با آن بازی 🎮 کند.

✅ با گذاردن چیزی در دست او و بعد باز کردن انگشتانش و پس گرفتن آن، با او بازی کنید.

✅ او برای شیر خوردن دستش را به سوی شیشه‌ی شیر 🍼 دراز می‌کند. سعی کنید او را وادارید شیشه را به شما پس دهد.
آواتار مامان مهرسا سادات مامان مهرسا سادات مهرسا سادات ۲ سالگی
مرسی عزیزم پیام مشاوراتو برامون بزار ممنون😙😙
مامان یاسمین جان مامان یاسمین جان ۲ سالگی
آواتار مامان حسین مامان حسین حسین ۲ سالگی
مفید بود مرسییی
مامان محمدطاها مامان محمدطاها ۲ سالگی
◀️توصیه های موثر خانگی برای درمان یبوست نوزاد:
این نکات را که مادرها برای بچه ها به کار می برند تا مدفوعشان نرم شود.
💫درمان یبوست نوزاد با افزایش مصرف آب
💫درمان یبوست نوزادبامصرف آبمیوه:
آب لیمو دارای اثر ملین طبیعی است . اما آب میوه های گلابی یا سیب نیز به خوبی برای کاهش یبوست ملایم کار می کنند .
💫خوراک با فیبر بالا برای درمان یبوست نوزاد :
موز ، غلات برنج ، هویج و پنیر از مهم ترین رژیم های غذایی نوزادان هستند، آن ها هم چنین می توانند اثرات جانبی بر روی مدفوع داشته باشند ؛ مواد غذایی مثل ، زردآلو ، گلابی ، هلو و آلو گزینه های بهتری ، برای کمک به جلوگیری از یبوست هستند.
💫کودک را در حالت نشستن روی دوچرخه قرار دهید .
💫مارک دیگری از شیر خشک را استفاده کنید
💫تحریک مقعدی می تواند به حرکت روده کودک ،کمک کند. از وازلین برای چرب کردن دماسنج مقعدی استفاده کنید و آن را در مقعدکودک قرار دهید ؛ چند بار قبل از برداشتن آن ، نوک آن را به آرامی تکان دهید . تحریک اغلب باعث ایجاد حرکت روده می شود.
💫درمان یبوست نوزاد با ماساژ شکم
💫درمان یبوست او را در حمام گرم قرار دهید
💫مرحله ی اخر:استفاده از یک شیاف گلیسیرین برای درمان یبوست نوزاد.
آواتار مامان ماهان مامان ماهان ماهان ۲ سالگی
ممنون مفید بود⚘⚘⚘
مامان 🤴محمدصدرا🤴 مامان 🤴محمدصدرا🤴 ۱۲ ماهگی
#مواد_مغذی
👈روشهای ساده و ارزان برای مقوی و مغذی کردن غذای کودک
با استفاده از پودر جوانه غلات و حبوبات می توان غذای کودک را مقوی و مغذی کرد. زیرا این مواد علاوه بر اینکه سرشار از ویتامین های B و C هستند به هضم غذا هم کمک می کنند.
طرز_تهیه_جوانه_غلات_و_حبوبات:
ابتدا مقداری گندم،ماش یا عدس را به مدت 2 تا 3 روز خیس کنید، بعد آن را در یک سینی تمیز پهن کرده و یک پارچه تمیز و مرطوب روی آن پهن کنید و هر روز پارچه را آب بزنید. پس از اینکه جوانه ها سبز شد می توانید جوانه کامل را به سوپ یا آش کودک اضافه کنید.
برای تهیه پودر جوانه_غلات و حبوبات باید جوانه ها را خشک کرده و به پودر تبدیل کنید و هر بار مقدار کمی از آن را (با توجه به سن کودک از 1 قاشق مرباخوری تا 1 قاشق سوپ خوری سر صاف) به سوپ یا هر نوع غذای کودک اضافه کنید. با این کار هم انرژی غذای کودک افزایش می یابد و هم پروتئین، ویتامین ها و املاح غذای کودک بیشتر می شود. پودر جوانه غلات و حبوبات را می توان در یک شیشه درب دار ریخته وتا 2 هفته در یخچال نگهداری کنید.
آواتار مامان 🤴محمدصدرا🤴 مامان 🤴محمدصدرا🤴 🤴محمدصدرا🤴 ۱۲ ماهگی
امیدوارم براتون مفید باشه
مامان 🧿👶🏻سیروان👶🏻🧿 مامان 🧿👶🏻سیروان👶🏻🧿 ۱۳ ماهگی
‌ ‌ ✴️چطور به کودکم برای زودتر زبان باز کردن کمک کنم؟
🔸با کودک خود صحبت کنید،هرگاه کودک صدای نامفهومی در آورد با کلمات به او پاسخ دهید تا کودک شروع به یادگیری کند، کودک خود را با واژه هایی نظیر "پسرزیبا" یا "دختر باهوش" صدا بزنید صدایتان بلند و واضح باشد در مورد کارهایی که در طول روز انجام می دهید با او صحبت کنید زیرا کودک را تشویق می کند تا کلمات بیشتری یاد بگیرد و سبب توسعه مغزی کودک می شود.
🔸جملات خود را افزایش دهید مکالمه کوتاه نداشته باشید و سعی کنید او را در این مکالمات در گیر کنید هرگز از تلویزیون و تصاویر ویدئویی برای آموزش کودک استفاده نکنید آنها از ارتباط با افراد بهتر آموزش می بینند.
🔸از کودک خود سوال بپرسید و در سنینی که توانایی پاسخگویی ندارند می توانند با حرکات بدنی آری یا نه بگویند.
🔸برای کودک کتاب های مناسب سنش را بخوانید و همراه او نقاشی کنید و نام هر چه که در کتاب ها می بینید به او بگویید، صداهای حیوانات را به او معرفی کنید.
🔸برای کودک آواز بخوانید،حتی آوازهای کوتاه ساخته شده توسط خود شما می تواند در توسعه مهارت های زبانی کودک موثر باشد زیرا سبب می شود با واژگان جدید آشنا شود.
آواتار مامان ⚽️💙آراد💙⚽️ مامان ⚽️💙آراد💙⚽️ ⚽️💙آراد💙⚽️ ۱۳ ماهگی
👌👌👍👍
مامان سیده هلیا مامان سیده هلیا ۲ سالگی
شش ماهگی نوزاد
هفته اول
او دیگر می‌تواند با شنیدن نام خودش عکس‌العمل نشان دهد و به سمت صدایی برگردد که نام او را صدا می‌زند. با این حال بسیار حساس شده و با دیدن غریبه‌ها ممکن است اشک چشمانش جاری شود. او در این دوران با دیدن افراد غریبه چنان رفتارهایی از خودش بروز می‌دهد که شما فکر می‌کنید حشره‌ای او را گزیده است. در واقع وقتی یک غریبه ناگهانی به او نزدیک می‌شود ترس او را بر می‌دارد. بهتر است به فامیل یا دوستانی که برای اولین بار است کودک را می‌بینند توضیح دهید که غریبگی می‌کند و لازم است که آنها کمی نرم و آرام به سمت کودک نزدیک شوند یا بگذارند مدتی کودک با آن فرد آشنا شود بعد او را در آغوش بگیرند.

بچه‌ها علاوه بر اینکه ممکن است از غریبه‌ها بترسند،  گاهی آنقدر به شما وابسته می‌شوند که نبود شما را حتی برای یک ثانیه هم تحمل نمی‌کنند. البته این مسئله در همه کودکان یکسان نیست. ممکن است کودک شما حس وابستگی را در سنین بالاتر حتی 4 یا 5 سالگی تجربه کند. او این روزها در حال یک تمرین شگفت‌انگیز است. او حرکات اجسام را با صدای آنها تطبیق می‌دهد تا بهتر بتواند جهان اطراف خود را درک کند
آواتار مامان ماتینا مامان ماتینا ماتینا ۲ سالگی
دختر من از دوماهگی غریبه میدید گریه میکرد حتی ماما ... ادامه پاسخ
مامان یاسمین جان مامان یاسمین جان ۲ سالگی
💟از پایان #هشت_ماهگی برای افزایش وزن و هوش نوزاد در انواع پوره و غذاهای کودک پودر آجیل بیافزایید
#تغذیه_کودک

♻️آجیل سرشار از پروتئین و ویتامین ها است و به رشد بهتر،افزایش هوش و افزایش وزن کودک کمک میکند اکثر کودکان در سن 8 ماهگی یا دندان ندارند یا تعداد آنها کم است، به طوری که آن ها قادر به جویدن مواد غذایی سخت مانند آجیل نیستند.

مواد مغذی آجیل هم برای جذب در بدن باید خوب پوره و له شود؛بنابراین بهتر است آجیل را به صورت پودر درآورده و در یخچال نگهداری کنید

✅پسته،بادام درختی،بادام هندی و گردو را آسیاب کنید

✅در ابتدا نصف قاشق چایخوری با پوره،ماست و یا در سوپ نوزاد اضافه کنید

✅۳ روز صبر کنید در صورتی که واکنش آلرژیک(قرمزی و کهیر در پوست ...) مشاهده نشد میتوانید به غذاهای نوزاد اضافه کنید

✅پودر مغزها را میتوانید با یک قاشق مرباخوری ماست مخلوط کنید.

✅پودر مغزها را به انواع فرنی،پوره،بستنی،اسموتی و سوپ های نوزاد میتوان اضافه نمود
🔴🔴🔴بادام زمینی در کودکان زیر دوسال ممنوعست نباید به پودر مغزها اضافه شود
آواتار مامان پریماه مامان پریماه پریماه ۲ سالگی
عالی بودفقط هرکدوم ازمغزهاراجداجدا تست کنید ببینید ... ادامه پاسخ
مامان پوریا مامان پوریا ۲ سالگی
پیام مشاور:
✅ غذای کمکی را بعد از شیر مادر🍼 به کودک بدهید و هرگز قبل از شیر به او غذا ندهید، زیرا شیر مادر را نخواهد خورد. غذای کمکی را از یک غذای ساده شروع کنید و به تدریج غذاهای ترکیبی به کودک بدهید. شروع غذای کمکی باید نرم و رقیق باشد (کمی غلیظ‌تر از شیر مادر) سپس به تدریج به غلظت غذای 🍲 او اضافه نمائید.

✅ برای دادن غذای کمکی، حتما از قاشق استفاده کنید و ابتدا از یک قاشق 🥄 شروع کنید و به‌تدریج مقدار آن را زیاد نمائید. هر غذای کمکی را به مدت 5 تا 10 روز ادامه دهید تا کودک به بو، طعم و مزه غذا آشنا بشود و اگر نتواند آن را تحمل کند یا با آن ناسازگاری داشته باشد، مشخص گردد. از طرف دیگر کودک و دستگاه گوارش او در این مدت به آن ماده غذایی عادت خواهد کرد و در هر هفته فقط یک ماده غذایی جدید به ترکیب غذایی اضافه نمایید.

✅برای مطبوع و خوش‌مزه کردن غذا، می‌توانید آن را کمی شیرین کنید، ولی نباید خیلی شیرین باشد تا شیر مادر به نظر کودک بی‌مزه جلوه کند. همچنین شیرین کردن زیاد غذا، اختلالات گوارشی ایجاد خواهد کرد.

✅ برای غذا دادن زمانی را انتخاب کنید که فرصت کافی داشته باشید و در کمال آرامش😌 به کودک غذا بدهید. زمانی را انتخاب کنید که کودک نه سیر باشد نه گرسنه. اگر کودک سیر باشد غذا را نخواهد خورد و اگر زیاد گرسنه باشد، خوردن چند قاشق او را سیر نکرده و زیادتر می‌خورد. در این‌صورت دیگر شیر نخواهد خورد. اگر زمان غذا دادن هر روز در یک ساعت 🕞 معین باشد، بهتر است، زیرا باعث می‌شود کودک به خوردن غذای کمکی عادت کند.
آواتار مامان حلماجون مامان حلماجون حلماجون ۲ سالگی
ممنونم خانمی.خیلی مفیدبود
;