راهنمای خرید اسباب بازی نوزاد

شهریور ۹۹ | زمان مطالعه : ۹ دقیقه
راهنمای خرید اسباب بازی نوزاد

کودکان عاشق بازی با اسباب بازی ها هستند، اما شما می خواهید مطمئن باشید که این اسباب بازی های مورد استفاده کودکانتان ایجاد هیچ گونه خطری نمی کنند. در ادامه مقاله به راهنمای خرید اسباب بازی نوزاد با جزئیات بیشتری پرداخته شده است.

اسباب بازی‌ها را با دقت انتخاب کنید

  •  در ارتباط با راهنمای خرید اسباب بازی نوزاد، به کودک خود اجازه بازی با بالون، تیله، سکه و اسباب بازی هایی که به قسمت های کوچک تقسیم شده یا بخش های کوچکی دارند را ندهید. مخصوصا بالون ها، که در حالت شکسته باعث ایجاد خفگی می شوند. از استفاده از اسباب بازی‌های بدون محافظ و استاندارد و اسباب بازی ها با صدای بسیار بلند، دارای بند، بندهای بلند و آهن‌رباهای کوچک اجتناب کنید. 
  • روکش پلاستیکی روی اسباب بازی نوزادی و برچسب های عروسک های جدید  را جدا کنید و مطمئن شوید مشکل و یا قسمت های کوچکی مانند چشم ها، چرخ ها و دکمه ها کاملا به اسباب بازی چسبیده و مشکلی نداشته باشند.
  • یک نکته دیگر در مورد جامع‌ترین راهنمای خرید سیسمونی و راهنمای خرید اسباب بازی کودکان این است که به طور منظم  اسباب بازی های کودکانتان را چک کنید و مواظب قسمت های کوچکی که قابل گم شدن هستند باشید، معمولا لبه های تیز و و قسمت های ماشینی می توانند به انگشتان، موها و لباس کودکان گیر کنند.

1. اسباب بازی‌های ایمن با قیمت کم و به صرفه تهیه کنید

  • نکته دیگر در مورد راهنمای خرید اسباب بازی نوزاد این است که اگر شما کودکی با سن بالاتر از ۳ سال دارید این به این معناست که شما وسایل بازی ای در خانه دارید که قیمت آن ها کم هستند و کودکان می توانند آن ها را به راحتی قورت دهند که باعث ایجاد خفگی می شود.
  • بازی‌ها و عروسک‌هایی که دارای قسمت های کوچک هستند را جمع آوری کرده و تلاش خود را بکنید تا حد امکان آن ها را از دسترس کودکانتان دور نگه دارید و هنگامی که کودک بزرگسال شما می خواهد با آن ها بازی کند مطمئن شوید از در مکانی بسته استفاده می کند و سپس تمام قطعات آن ها را جمع اوری می کند.

اسباب بازی برای کودکان زیر یک سال

2. در استفاده از وسایل الکترونیکی محتاط باشید

  • به کودکان خردسال اجازه بازی با اسباب بازی‌هایی که نیازمند برق و الکتریسیته برای انجام بازی و کار کردن هستند ندهید. نکته دیگر در مورد اسباب بازی مناسب کودکان این است که مطمئن شوید که درپوش‌های باتری‌ها کاملا محکم هستند.
  • اگر اسباب بازی‌ها نیازمند تعویض باتری هستند مطمئن شوید که کودکتان دسترسی به باتری ها را نداشته باشد.

3. در استفاده از واکرهای کودک احتیاط کنید

نکته دیگر در مورد راهنمای خرید اسباب بازی نوزاد این است که امکان دارد کودکان خردسال هنگام استفاده از واکرها از آن ها بیفتند. آکادمی پزشکی امریکا برای ممنوعیت ساخت کارخانه های سازنده و فروشندگان واکرهای چرخ‌دار هم برای کودکان خردسال و هم در اسباب بازی برای کودکان زیر یک سال اقداماتی انجام داده است.