هزینه ایمپلنت دندان در باکو

تاریخ انتشار: دی ۱۴۰۱ | زمان مطالعه : ۹ دقیقه
هزینه ایمپلنت دندان در باکو

افراد بسیار زیادی در دنیا دارای بی دندانی می باشند که به دنبال راه درمان آن هستند. از طرفی باید گفت ایمپلنت دندان بهترین درمان برای بی دندانی است که مزایا و کاربرد آن بسیار بالا می باشد به همین دلیل می توان نتیجه گرفت که این درمان در سرتاسر دنیا انجام می شود اما ما در این مقاله قصد داریم به بررسی هزینه ایمپلنت در باکو بپردازیم.

افراد بسیار زیادی در دنیا دارای بی دندانی می باشند که به دنبال راه درمان آن هستند. از طرفی باید گفت ایمپلنت دندان بهترین درمان برای بی دندانی است که مزایا و کاربرد آن بسیار بالا می باشد به همین دلیل می توان نتیجه گرفت که این درمان در سرتاسر دنیا انجام می شود اما ما در این مقاله قصد داریم به بررسی هزینه ایمپلنت در باکو بپردازیم.

قیمت ایمپلنت دندان در تهران در حدود 7.000.000 تومان الی 20.000.000 تومان به ازای هر یک واحد ایمپلنت می باشد. این هزینه وابسته نوع ، برند و میزان تخصص پزشک متغیر می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایمپلنت دندان در ایران می توانید از لینک زیر استفاده فرمایید.

قیمت ایمپلنت دندان

بیمارانی که قصد دارند از ایمپلنت دندان استفاده کنند دارای شرایط اقتصادی یکسانی نیستند پس می توان گفت که قیمت ایمپلنت دندان در کل دنیا اهمیت زیادی دارد و در برخی از شرایط بیماران برای انجام این درمان به دیگر کشور ها سفر می کنند. به همین دلیل نیز ما در این مقاله به بررسی هزینه ایمپلنت در کشور همسایه ایران یعنی آذربایجان می پردازیم.

هزینه ایمپلنت دندان در باکو به چه موارد وابسته می باشد ؟ 

قیمت ایمپلنت دندان به موارد مختلفی بستگی دارد که آنها در تمام کشور ها یکسان می باشند اما هزینه این موارد در کشور های مختلف، متفاوت است. در ادامه این موارد را بررسی می کنیم و قیمت آنها را به صورت حدودی در باکو بیان خواهیم کرد.

هزینه دستمزد پزشک

یکی از هزینه هایی که در این درمان باید محاسبه شود دستمزد پزشکان برای انجام ایمپلنت دندان است. به یاد داشته باشید به هر میزان که تجربه و تخصص پزشک بالاتر باشد دستمزد دریافتی آن نیز بالاتر خواهد بود. پس می توان نتیجه گرفت برای این قسمت نمی توان قیمت واحدی را در نظر گرفت و وابسته به دکتر انتخابی شما می باشد.

هزینه های درمان جانبی

شما برای انجام این درمان باید شرایط مخصوص ایمپلنت دندان را دارا باشید. اگر بیماران شرایط مخصوص این درمان را نداشته باشند پزشک معالج با انجام برخی از درمان های جانبی که در ادامه توضیح می دهیم آنها را به وجود می آورند.

پیوند استخوان

در ایمپلنت، محصولی به نام پایه ایمپلنت در استخوان فک قرار می گیرد و پس مدتی با آن جوش می خورد. می توان گفت پایه ایمپلنت ها نقش ریشه دندان شما را ایفا می کنند و استحکام این درمان کاملا وابسته به جوش خوردن پایه ایمپلنت با استخوان فک است.

بر اساس گفته های بالا می توان نتیجه گرفت که تراکم و استحکام استخوان فک اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر شما دارای این فاکتور ها نباشید پزشک معالج با انجام، درمان جانبی پیوند استخوان این تراکم و استحکام را به وجود می آورد. به صورت حدودی قیمت پیوند استخوان در باکو 400 الی 700 دلار  است.

سینوس لیفت

باید گفت استخوان فک به دلایل متفاوت دچار تحلیل می شود. یکی دیگر از درمان های جانبی که در فک بالا مورد استفاده قرار می گیرد و تحلیل استخوان شما را بر طرف خواهد کرد سینوس لیفت است. سینوس لیفت بر اساس میزان تحلیل استخوان شما دو نوع دارد و قیمت آن در باکو 300 الی 900 دلار می باشد.

برند ایمپلنت

به علت محبوبیت بسیار بالای ایمپلنت دندان در دنیا شرکت های مختلفی مشغول ساخت ایمپلنت ها می باشند که قیمت این برند ها با یکدیگر متفاوت است. پس می توان نتیجه گرفت قیمت برند ایمپلنت کاملا وابسته به انتخاب شما است.

از طرفی به یاد داشته باشید که برند ایمپلنت شما و تعداد پایه ایمپلنت مورد نیاز برای درمان می تواند به صورت مستقیم بر قیمت ایمپلنت دندان تاثیر بگذارد.

انوع روکش ایمپلنت

پایه ایمپلنت همانطور که در بالا نیز گفته شد درون استخوان فک قرار می گیرد و پس مدتی با آن جوش می خورد اما هنوز این درمان تمام نشده است. باید گفت در مرحله آخر روکشی که همانند دندان است و  دارای ظاهر زیبایی می باشد بر روی پایه ایمپلنت ها قرار می گیرد.

قیمت روکش ایمپلنت در باکو

به یاد داشته باشید که روکش های ایمپلنت دارای انواع متفاوتی هستند و از طرفی تعداد مورد نیاز از این روکش ها قیمت کلی ایمپلنت دندان را تغییر می دهد. در ادامه قیمت انواع روکش های ایمپلنت در باکو را مورد بررسی قرار می دهیم.

روکش ایمپلنت PFM

روکش ایمپلنت PFM دارای ساختار فلزی است که بر روی آن سرامیک هایی قرار می گیرد که زیبایی این روکش را افزایش دهد. البته به یاد داشته باشید که این روکش ها برای افرادی که دارای عقب رفتگی لثه هستند مناسب نیست زیرا قسمت فلزی آنها نمایان می شود. قیمت روکش PFM در باکو 59 الی 293 دلار است.

روکش ایمپلنت زیرکونیا

روکش زیرکونیا از جنس سرامیک ساخته می شود و دارای زیبایی بسیار بالا است. از طرفی این روکش در کنار زیبایی بالا استحکام بسیار مناسبی را ارائه می دهد. قیمت روکش زیرکونیا در باکو 90 الی 900 دلار است.

قیمت ایمپلنت در باکو چقدر است؟

در قسمت های بالایی تمام مواردی که بر قیمت ایمپلنت تاثیر می گذارد را مورد بررسی قرار دادیم. اما اگر بخواهیم به صورت حدودی قیمت ایمپلنت دندان در باکو را برای یک دندان و بدون نیاز به درمان های جانبی بیان کنیم باید گفت این درمان 300 الی 3000 دلار قیمت خواهد داشت که البته این قیمت می تواند نسبت به شرایط درمانی شما افزایش یابد.

قیمت ایمپلنت در باکو

موارد مهم تر از قیمت ایمپلنت در باکو

بسیار از افراد تصور می کنند که مهم ترین نکته در ایمپلنت دندان، قیمت آن است. اما باید بگوییم موارد مهم تر از قیمت نیز وجود دارد که شما باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشید پس در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

انتخاب پزشک متخصص و کلینیک معتبر

ایمپلنت دندان درمانی تخصصی می باشد که برای انجام آن نیاز به دقت و تجربه بالایی است به همین دلیل  به یاد داشته باشید که از پزشک متخصص و با تجربه در درمان خود استفاده نمائید تا درصد موفقیت ایمپلنت شما بالاتر رود.

از طرفی در انتخاب خود باید به کلینیک دندان پزشک نیز توجه داشته باشید. زیرا در این درمان از تجهیزات و محصولات مختلفی استفاده می شود که کیفیت آنها بسیار مهم است. باید گفت در صورت استفاده از پزشک غیر متخصص یا کلینیک غیر معتبر، احتمال شکست درمان شما بسیار بالا می باشد که در این صورت شما متحمل هزینه های بسیار بیشتری خواهید شد و در برخی از موارد نیز به سلامتی شما آسیب های وارد می شود.

انجام ایمپلنت در ایران ارزشمندتر است یا باکو

شاید برای شما سوال شده باشد که ارزش انجام ایمپلنت دندان در ایران بیشتر است یا باکو. در پاسخ به این سوال باید گفت انجام ایمپلنت دندان در باکو به ازاء هر دندان و بدون درمان جانبی 300 الی 3000 دلار می باشد اما این قیمت در ایران حدودا 300 الی 500 دلار می باشد.

از طرفی شاید با خود فکر کنید که کیفیت ایمپلنت دندان در باکو بالاتر است به همین دلیل نیز قیمت آن بیشتر می باشد اما باید گفت این نکته درست نیست و کیفیت ایمپلنت دندان در ایران برابر یا حتی بالاتر از باکو می باشد زیرا در ایران پزشک هایی با تخصص بسیار بالا و جود دارند و کلینیک های دندان پزشکی دارای تجهیزات و برند های بسیار با کیفیتی هستند.

بیشتر بخوانید : قیمت ایمپلنت دندان در ترکیه