روش‌های تشخیص بارداری

روش‌های تشخیص بارداری

روش‌های تشخیص بارداری از گذشته تا کنون تغییرات زیادی کرده‌اند؛ اما هدف از همه آن‌ها این بوده است که بتوانید با دقت و سرعت بیشتری به بارداری خود پی ببرید. تشخیص بارداری اهمیت زیادی دارد؛ زیرا آگاهی شما از باردار بودنتان و تطابق یافتن هرچه سریع‌تر با زندگی در دوران بارداری، تأثیر زیادی در سلامتی جنین در حال رشد و خود شما، خواهد داشت. درصورتی‌که شما در معرض بارداری پرخطر باشید، اهمیت این موضوع حتی بیشتر خواهد بود.  

در این بخش از وب سایت گهواره مجموعه مقالات مربوط به روش های تشخیص بارداری گردآوری شده است؛ این مقالات در بخش‌های مختلف نظیر علائم بارداری، بی‌بی چک و آزمایش خون بارداری خدمت شما عزیزان ارائه می‌گردد. هدف از مقالات این بخش، این است که آگاهی شما درباره اصول و روش‌های مختلف تشخیص بارداری افزایش یابد. به‌این‌ترتیب می‌توانید با تشخیص به‌موقع بارداری، تصمیم‌های مطمئن‌تری درباره آینده خود و فرزندتان بگیرید و یک بارداری سالم و موفق را تجربه کنید.

 

علائم بارداری

از زمانی که لقاح بین اسپرم و تخمک اتفاق می‌افتد، بدن شما وارد متفاوت‌ترین دوران زندگی‌تان می‌شود. بدنتان درنتیجه تولید هورمون‌های بارداری، دستخوش تغییرات جسمی و روانی متعددی می‌شود و نشانه‌هایی از بارداری را نمایان می‌کند. مسلماً هر زنی با زن دیگر متفاوت است؛ بنابراین ممکن است علائم بارداری در همه زنان یکسان نباشند و در یک زمان مشابه اتفاق نیفتند. چالش دیگری که وجود دارد این است که برخی از علائم بارداری ممکن است با علائمی که در دوران قاعدگی تجربه می‌کنید، مشابه باشند؛ بنابراین ممکن است به خطا بیفتید و متوجه نشوید که باردار هستید. همه این موارد تشخیص علائم اولیه بارداری را به یک چالش تبدیل کرده است.

در این بخش از وب سایت گهواره مجموعه مقالات مربوط به علائم بارداری گردآوری شده است؛ اگرچه انجام آزمایشات بارداری مطمئن‌ترین راه برای تشخیص باردار بودن یا نبودن شماست، اما برخی از علائم هستند که در اکثر زنان باردار دیده می‌شوند. به همین دلیل ما مقالاتی درباره مهم‌ترین علائم بارداری و زمان شروع آن، تفاوت علائم بارداری با پریود، روش‌های تشخیص خانگی بارداری و موارد دیگر را برای افزایش آگاهی شما، تهیه و منتشر کرده‌ایم. آگاهی شما از این علائم، علاوه بر اینکه تشخیص بارداری را تسهیل می‌کند، به شما در مدیریت این علائم و اضطراب ناشی از آنها نیز، کمک خواهد کرد.