۲ پاسخ

امیدوارم مفید باشه...

والا که آروغ گرفتن هم تاثیری بر استفراغ نداره.پسر من الان ۵ماه بالا میاره، هیچ جوره هم درمان نشده.گفتن تا ۷ ماهگی خوب میشه خودش

سوال های مرتبط

مامان ملیکا مامان ملیکا ۲ سالگی
به جای آموزش، حواس او را پرت کنید !

شما نمی توانید چیزی را برای کودک توضیح دهید، بنابراین در این سن وقتی او نباید کاری انجام دهد، بهترین روش پرت کردن حواس او است.

در 21 هفتگی کودک هنوز قابلیت نافرمانی ندارد، اشتباهاتی که او مرتکب می شود تنها به علت کنجکاوی بیش از حد ذهن او و تحقیق او درباره علت و معلول می باشد. اگر شما بخواهید سطح امنیت را برای او افزایش دهید کلاس های خاصی به این منظور برگزار می شود. اما در این لحظه یکی از موثرترین کارها، پرت کردن حواس کودک می باشد. اگر او چیزی را نباید وارد دهان خود کند ولی وارد دهان خود کرده و شروع به جویدن آن کرده است، حواس او را با وسیله دیگری پرت کنید و وسیله اول را از او بگیرید.

همچنین اگر او به چیزی مثل فنجان چایی که روی میز قرار دارد، دسترسی پیدا کرد و شما نمی خواهید این اتفاق بیافتد به سادگی آن را از دسترس او خارج کنید و حواس او را با یک اسباب بازی پرت کنید. آنها بسیار دمدمی هستند و ممکن است به این نتیجه رسیده باشید که خواست شان در لحظه ای درنگ تغییر می کند.

هر بار که حواس او را پرت می کنید، «نه گفتن» خود را با تحکم ولی همراه با آرامش به او نشان دهید، بنابراین پس از گذشت چند ماه او با تمام وجود خود معنی «نه» را درک می کند. استواری و ثبات خود را در مورد فعالیت هایی که مجبور می شوید در برابر آن از «نه» استفاده کنید حفظ کنید تا او سردرگم نشود.

در پایان از کارهای کودک خود هرگز عصبانی نشوید و از همه مهمتر او را تنبیه بدنی نکنید. او در فضای امن، پر از محبت و آموزشی، بیشتر می آموزد. اگر او به شما اطمینان کند به حرف شما نیز گوش می دهد. اگر شما فریاد بزنید او نیز گریه می کند. اگر شما آرام باشید، او نیز حد و مرز خود را درک خواهید کرد.   

روش های پرت کردن حواس کودک: جهت آرام کردن و تشویق او برای همکاری در انجام کارهایی که علاقه زیادی به انجام آنها ندارد او را با اسباب بازی های مورد علاقه اش سرگرم کنید. 
آواتار مامان تیناجون💛💛💚 مامان تیناجون💛💛💚 تیناجون💛💛💚 ۲ سالگی
مفیدبود💚💛💜💓💔
مامان فرزین مامان فرزین ۲ سالگی
پیام مشاور:
شش ماهگی
🔹 کودک شما انگشتان پای خود را یافته است و می‌تواند مشت ✊️ خود را در دهان بگذارد. درواقع او هرچیزی را در دهان می‌گذارد. او برای اشیای بزرگ هر دو دستش را دراز می‌کند و اشیا را با قسمتی از کف دست ✋️ که در طرف انگشت کوچکش قرار دارد می‌گیرد. کودک شما به هرچیزی که در دسترس باشد چنگ می‌زند. او از مچاله کردن کاغذ لذت می‌برد.

⁉️ چگونه می‌توانید کمک کنید؟

✅ برای تشویق او به اینکه انگشتانش را باز و چیزی را رها کند، بازی‌های بده‌بستانی با او انجام دهید.

✅ آگاهی او از انگشتان پایش را با گذاشتن آن‌ها در دهانش 👄 و بازی کردن با آن‌ها طوری که آن‌ها را ببیند، مثلا در بازی «لی‌لی حوضک»، تقویت کنید.

✅ به او دستمال کاغذی بدهید تا با آن بازی 🎮 کند.

✅ با گذاردن چیزی در دست او و بعد باز کردن انگشتانش و پس گرفتن آن، با او بازی کنید.

✅ او برای شیر خوردن دستش را به سوی شیشه‌ی شیر 🍼 دراز می‌کند. سعی کنید او را وادارید شیشه را به شما پس دهد.
آواتار مامان مهرسا سادات مامان مهرسا سادات مهرسا سادات ۲ سالگی
مرسی عزیزم پیام مشاوراتو برامون بزار ممنون😙😙
مامان مهدی مامان مهدی ۱ سالگی
سوال:نوزاد خود را بغل کنیم ؟بغلی میشود؟؟؟🌹🌹🌹
فرزند 4 ماهه شما گریه می کند با اینکه نیم ساعت قبل او را شیر داده اید. همسایه یا فامیل می گوید بگذار گریه کند بغلش نکن بغلی میشود!!!! اما چنین چیزی اصلا صحت ندارد.گریه او نشانه این است که او نیازی دارد حتی اگر شما نتوانید نیاز او را درک کنید. ممکن است لازم باشد روش هایی را برای آرام کردنش به کار ببرید؛ بغلش کرده راه بروید و یا دوباره شیرش بدهید و یا برایش لالایی بخوانید. با هر کدام از این کارها او خواهد فهمید که شما در کنار او هستید حتی اگر تنها چیزی که از شما می خواهد این باشد که در آغوشش بگیرید. در این سن شما هرچه محبت کنید و فرزندتان را در آغوش بگیرید، به او بخندید و یا با او حرف بزنید و به او توجه کنید، زیاد نیست. در این سن هیچ قانون و محدودیتی برای کودک نگذارید. نترسید او نه لوس می شود نه بغلی! او یاد می گیرد که به شما اعتماد کند و این اعتماد به او احساس امنیت می دهد و اضطراب او را از بین می برد. این اعتماد برای زمانیکه او بزرگتر می شود و شما برای او حدود و قانون می گذارید لازم است.در آن زمان اگر او به شما اعتماد نداشته باشد هرگز زیر بار قوانین و محدودیت های شما نمی رود.
آواتار مامان مهدی مامان مهدی مهدی ۱ سالگی
مفیده انشاله.......
مامان 👪mahya👯‍♀️ مامان 👪mahya👯‍♀️ ۲ سالگی
.7.به کودک پيام ها و هويت منفي ندهيد/
گاهي والدين و اطرافيان، آگاهانه و يا اغلب، ناآگاهانه به کودک هويت منفي مي دهند، اسم ها، خطاب ها و عبارت هايي به کار مي برند: نظير "جيغ جيغو"، "مگه بلندگو قورت دادي"، "از دستت خسته شديم"و .. .اين عبارت ها، پيام هايي منفي اند که به حل مسئله کمک نمي کنند و رفتار نامناسب کودک را به ويژگي شخصيتي تبديل مي نمايند.

8.به رفتارهاي مثبت کودک توجه کنيد/ به جاي تمرکز بر جيغ زدن و رفتار نامناسب کودک، به ديگر رفتارهاي مثبت او را به ويژه هنگامي که آرام است يا با آرامش بازي مي کند و خواسته هاي خود را صحيح مطرح مي کند، توجه کنيد. هرچقدر بيشتر به رفتارهاي مثبت و ارتباط هاي آرام او توجه کنيد، رفتارهاي منفي او ضعيف تر و کاهش مي يابد. يکي از واکنش هاي مخرب والدين در مقابل جيغ فرزند، فرياد زدن و آرام کردن او با صداي بلند است و يا در حالي که خود والدين با فرياد و صداي بلند با کودک صحبت مي کنند يا او را تهديد و تنبيه مي کنند، انتظار دارند کودک آرام باشد.
آواتار مامان 👪mahya👯‍♀️ مامان 👪mahya👯‍♀️ 👪mahya👯‍♀️ ۲ سالگی
دقت کنیم⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
مامان 🧿👶🏻سیروان👶🏻🧿 مامان 🧿👶🏻سیروان👶🏻🧿 ۱۲ ماهگی
‌ ‌ ✴️چطور به کودکم برای زودتر زبان باز کردن کمک کنم؟
🔸با کودک خود صحبت کنید،هرگاه کودک صدای نامفهومی در آورد با کلمات به او پاسخ دهید تا کودک شروع به یادگیری کند، کودک خود را با واژه هایی نظیر "پسرزیبا" یا "دختر باهوش" صدا بزنید صدایتان بلند و واضح باشد در مورد کارهایی که در طول روز انجام می دهید با او صحبت کنید زیرا کودک را تشویق می کند تا کلمات بیشتری یاد بگیرد و سبب توسعه مغزی کودک می شود.
🔸جملات خود را افزایش دهید مکالمه کوتاه نداشته باشید و سعی کنید او را در این مکالمات در گیر کنید هرگز از تلویزیون و تصاویر ویدئویی برای آموزش کودک استفاده نکنید آنها از ارتباط با افراد بهتر آموزش می بینند.
🔸از کودک خود سوال بپرسید و در سنینی که توانایی پاسخگویی ندارند می توانند با حرکات بدنی آری یا نه بگویند.
🔸برای کودک کتاب های مناسب سنش را بخوانید و همراه او نقاشی کنید و نام هر چه که در کتاب ها می بینید به او بگویید، صداهای حیوانات را به او معرفی کنید.
🔸برای کودک آواز بخوانید،حتی آوازهای کوتاه ساخته شده توسط خود شما می تواند در توسعه مهارت های زبانی کودک موثر باشد زیرا سبب می شود با واژگان جدید آشنا شود.
آواتار مامان ⚽️💙آراد💙⚽️ مامان ⚽️💙آراد💙⚽️ ⚽️💙آراد💙⚽️ ۱۲ ماهگی
👌👌👍👍
مامان سبحان مامان سبحان ۲ سالگی
۱۳) اطراف شیرخوار را با بالش یا هر چیز دیگری که مانع از افتادن وی می شود، بپوشانید و یک توپ بزرگ یا بادکنک را جلوی او به بالا و پایین و چپ و راست حرکت دهید. کمک کنید با چشم هایش آن را تعقیب کند.۱۴) در حالی که به پشت خوابیده است، یک اسباب بازی را طوری که ببیند، در کنارش تکان دهید و کمک کنید تا به سمت اسباب بازی برگردد و آن را بگیرد.۱۵) با گرفتن دست هایتان جلوی صورت خود، با او دالی بازی کنید. با دست یا دستمال جلوی صورتش را بگیرید و با او بازی کنید تا بخندد.۱۶) او را داخل صندلی یا محافظی که از آن سقوط نمی کند (روروک نباشد) قرار دهید و بگذارید شما را هنگام انجام کارهای روزمره ببیند. در حال کار کردن با او صحبت کنید و توضیح دهید دارید چه کار می کنید.۱۷) شیرخوار را در بغل بگیرید به طوری که صورت او به سمت صورت شما باشد. برایش شعرهایی مانند «لالالالا گل خوبم» بخوانید و تکانش دهید. او را به کف زدن تشویق کنید.۱۸) شیرخوار دوست دارد اشیا را کف اتاق بیندازد. با او «برو بیارش» بازی بکنید و دوباره شیء را به دستش بدهید. می توانید اسباب بازی را داخل یک جعبه کاغذی خالی مانند دستمال کاغذی بیندازید.۱۹) وقتی توانایی غلتیدن روی شکم را پیدا کرد، جلویش بروید و با او «بیا منو بگیر» بازی کنید تا تشویق شود غلت بزند یا به جلو بخزد.۲۰) جلوی صورت کودک لبخند بزنید، لپ هایتان را پر از باد و چشم هایتان را درشت کنید، زبانتان را درآورید. به ادا در آوردن کودک توجه و او را تشویق کنید.
آواتار مامان سبحان مامان سبحان سبحان ۲ سالگی
بازیهایی بدوننیاز به اسباب بازی برای کودکان چهارما ... ادامه پاسخ
مامان پوریا مامان پوریا ۲ سالگی
پیام مشاور:
✅ غذای کمکی را بعد از شیر مادر🍼 به کودک بدهید و هرگز قبل از شیر به او غذا ندهید، زیرا شیر مادر را نخواهد خورد. غذای کمکی را از یک غذای ساده شروع کنید و به تدریج غذاهای ترکیبی به کودک بدهید. شروع غذای کمکی باید نرم و رقیق باشد (کمی غلیظ‌تر از شیر مادر) سپس به تدریج به غلظت غذای 🍲 او اضافه نمائید.

✅ برای دادن غذای کمکی، حتما از قاشق استفاده کنید و ابتدا از یک قاشق 🥄 شروع کنید و به‌تدریج مقدار آن را زیاد نمائید. هر غذای کمکی را به مدت 5 تا 10 روز ادامه دهید تا کودک به بو، طعم و مزه غذا آشنا بشود و اگر نتواند آن را تحمل کند یا با آن ناسازگاری داشته باشد، مشخص گردد. از طرف دیگر کودک و دستگاه گوارش او در این مدت به آن ماده غذایی عادت خواهد کرد و در هر هفته فقط یک ماده غذایی جدید به ترکیب غذایی اضافه نمایید.

✅برای مطبوع و خوش‌مزه کردن غذا، می‌توانید آن را کمی شیرین کنید، ولی نباید خیلی شیرین باشد تا شیر مادر به نظر کودک بی‌مزه جلوه کند. همچنین شیرین کردن زیاد غذا، اختلالات گوارشی ایجاد خواهد کرد.

✅ برای غذا دادن زمانی را انتخاب کنید که فرصت کافی داشته باشید و در کمال آرامش😌 به کودک غذا بدهید. زمانی را انتخاب کنید که کودک نه سیر باشد نه گرسنه. اگر کودک سیر باشد غذا را نخواهد خورد و اگر زیاد گرسنه باشد، خوردن چند قاشق او را سیر نکرده و زیادتر می‌خورد. در این‌صورت دیگر شیر نخواهد خورد. اگر زمان غذا دادن هر روز در یک ساعت 🕞 معین باشد، بهتر است، زیرا باعث می‌شود کودک به خوردن غذای کمکی عادت کند.
آواتار مامان حلماجون مامان حلماجون حلماجون ۲ سالگی
ممنونم خانمی.خیلی مفیدبود
مامان 😋محمود😌 مامان 😋محمود😌 ۱۳ ماهگی
💜چرا نوزادان در شب بیدار میشوند ؟💜
☝اگر نوزاد شما احساس سرما یا گرمای بیش از حد کند.
✌در صورتی که نوری مزاحم خواب کودک شود ممکن است او بیدار شود.
👌هرگونه سر و صدای ناگهانی در طول شب بر خواب نوزاد اثر می گذارد.
🖖اگر نوزاد شما مریض باشد یا اخیرا مریض بوده احتمال بیداری او در شب بیشتر است.
🖐در صورتی که روال عادی زندگی کودک دچار تغییری شده باشد، ممکن است خواب نوزاد را دچار اختلال کند، به عنوان مثال در موقع مسافرت نوزادان در طول شب ممکن است بیشتر بیدار شوند.
👋☝اگر نوزاد به تازگی مهارت جدیدی کسب کرده و خواهان انجام آن در طول شب باشد، باعث بیدار شدن و بر هم خوردن خواب شب او می شود.
🖐✌اگر نوزاد شما به شیشه یا پستانک برای خواب عادت دارد احتمال بیداری او در طول شب بیشتر است.
🖐👌در صورتی که نوزاد به خوابیدن با حرکت تاب مانند یا نوسانی عادت دارد در طول شب امکان بیداری او زیاد است.
🖐🖖و در آخر اگر کودک شما قبل از خواب به خوبی تغذیه نشده باشد، در طول شب به خاطر گرسنگی از خواب بیدار خواهد شد
آواتار مامان پارسا و سپهر مامان پارسا و سپهر پارسا و سپهر ۱۰ ماهگی
گزینه اخر رو اول باید میگفت
مامان آرسام مامان آرسام ۲ سالگی
‍ #رشد_تکامل_کودک_مهارت
#هشت_ماهگی

در این سن کودک کاملا می نشیند و دوست دارد او را سرپا نگه دارند.در این سن می توانید او را روی لگن توالت مخصوصش بنشانید و سر او را گرم کنید و با او صحبت کنید تا مدفوع کند.
این کار را با صبر و حوصله انجام دهید تا جزء عادات او شود و کنترل مدفوع را یاد بگیرد.
از گاز گرفتن خوشش می آید.
در این سن بسیار اجتماعی است.
حرف ها را گوش می کند و نسبت به رفتار اطرافیان عکس العمل نشان می دهد.

#مهارتهاي_اصلي
(اكثر كودكان انجام مي دهند)

🔹 به هر دو والد دادا و ماما خطاب مي كند. (اختصاصي نيست)
🔹 آغاز خزيدن
🔹 اشيا را از يك دست به دست ديگر مي دهد.

#مهارتهاي_اضافي
(نيمي از كودكان انجام مي دهند)

🔹 با گرفتن دست به چيزي مي تواند بايستد
🔹 بخوبي مي خزد
🔹 به اشيا اشاره مي كند.

#مهارتهاي_پيشرفته
(تعداد كمي از كودكان انجام مي دهند)

🔹 خود را براي ايستادن به حالت كشيده در مي آورد، دور خانه مي گردد
🔹 اشيا را با شست دست و انگشتان بر مي دارد (حالت نيشگوني)
🔹 در خواست هاي خود را با ژست مخصوص نشان مي دهد.
آواتار مامان آرسام مامان آرسام آرسام ۲ سالگی
مامانی ک ۸ماهگی میخواستی
امیدوارم مفید باشه👍
مامان ❤دخترگلم فاطمه❤ مامان ❤دخترگلم فاطمه❤ ۱ سالگی
در زیر به چند علت که باعث میشود شیرخوار از خوردن شیر خودداری کند اشاره میشود

غذاهای جدید و سایر تغییرات در رژیم غذایی مادر که ممکن است باعث تغییر طعم شیر مادر شود.

دندان در آوردن کودک و حساس شدن لثه های او که باعث می شود خوردن شیر برایش دردناک شود.

ممکن است مادر دچار استرس باشد و نوزاد متوجه این حالت روانی می شود وباعث شود نوزاد آرامش لازم برای خوردن شیر را نداشته باشد.

مادر شیوه شیر دادن را تغییر داده است و نوزاد نمیتواند خود را تطبیق دهد.

مادر به گاز گرفتن اتفاقی نوزاد با صدای بلند واکنش نشان داده و او را ترسانده است.

مادر عطر مورد استفاده اش را تغییر داده و نوزاد متوجه تغییر بوی مادر شده است.

ممکن است نوزاد دچار عفونت گوش شده باشد یا آبریزش و گرفتگی بینی ،در نوزاد که شیر خوردن را برای کودک دردناک یا ناراحت کننده و سخت می کند.

کنجکاوی کودک در سن شش تا 9 ماهگی و واکنش نشان دادن نسبت به محیط اطراف در این سن نیز یکی دیگر از علل است..
آواتار مامان ❤دخترگلم فاطمه❤ مامان ❤دخترگلم فاطمه❤ ❤دخترگلم فاطمه❤ ۱ سالگی
مفید✌
مامان مهرسام مامان مهرسام ۲ سالگی
مامانايي که ني ني چهارماهه دارن
پیام مشاور:
🔹 کودک شما به‌تدریج کنترل دست‌ها و پاهای خود را به‌دست می‌آورد، او دست‌ها و پاهایش را با هم تکان می‌دهد، پایش را روی زانوی پای دیگرش می‌گذارد، و کف پاهایش را روی تشک قرار می‌دهد. او جغجغه را تکان می‌دهد ولی قادر نیست آن را از زمین بردارد. او لباس‌هایش 🎽 را به عنوان بازی روی صورتش می‌کشد.

⁉️ چگونه می‌توانید کمک کنید؟

✅ هنگامی که دراز کشیده یا تکیه داده است، با نشان دادن اشیای جالب توجه 👀 به او، وادارش کنید دست خود را به سوی آن‌ها دراز کند.

✅ هرگاه دست خود را برای گرفتن چیزی بیش از حد لازم دراز کرد، کاری کنید که بتواند آن شیء را بگیرد. به خاطر موفقیت او بخندید او نیز همراه شما می‌خندد و خشنود ☺️ می‌شود.

✅ برای اینکه او را تشویق کنید 👏 با دست‌هایش صدا درآورد، جغجغه‌های متفاوتی در اختیار او بگذارید.

✅ چیزهای متفاوتی به او نشان دهید تا دستش را به طرف آن‌ها دراز کند. ممکن است دستش را بیش از حد لازم دراز کند، در این صورت آن‌ها را در دستش قرار دهید.
آواتار مامان امیر علی مامان امیر علی امیر علی ۲ سالگی
فدای سخاوتتون ممنون
;