سلام خانوما ساک جنین یعنی چه میدونیدچیه

۲ پاسخ

ساک حاملگی (gestational sac) ساختاری است که جنین را در مراحل اولیه رشد و نمو احاطه می‌کند. نه تنها جنین بلکه مایع آمنیوتیک که باعث تقویت و حفاظت از جنین است را نیز در بر دارد. در حقیقت ساک بارداری از اولین نشانه‌های حاملگی است که در سونوگرافی می‌توان مشاهده نمود.


ساک حاملگی یکی از اولین نشانه‌های بارداری است که می‌تواند در سونوگرافی واژینال و شکمی دیده شود. این ساک معمولا در سونوگرافی در هفته ۵ حاملگی مشاهده می‌شود، اما گاهی اوقات در سونوگرافی در هفته ۳ حاملگی نیز قابل مشاهده است. قطر ساک حدود ۲ تا ۳ میلی متر است و لبه سفید و مرکز روشن دارد.


اگر تست‌های حاملگی کمی (آزمایش‌های hCG) انجام می‌دهید، هنگامیکه سطح هورمون بارداری به ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ برسد، ساک حاملگی قابل مشاهده می‌شود. داشتن ساک حاملگی اطلاعات زیادی در مورد سلامتی بارداری شما نمی‌دهد و مشخص نمی‌کند که نطفه وجود دارد یا خیر. ساک حاملگی اساسا ساکی است که جنین را احاطه کرده و حاوی مایع آمنیوتیک است. گام بعدی در سونوگرافی معمولا مشاهده کیسه زرده در داخل ساک حاملگی است. کیسه زرده به عنوان تغذیه‌ای برای جنین در حال رشد می‌باشد و معمولا در هفته ۵.۵ تا ۶ حاملگی در سونوگرافی واژینال دیده می‌شود.

دلایل عدم وجود ساک حاملگی در سونوگرافی اولیه
اگر ساک حاملگی در سونوگرافی واژینال در هفته ۵ حاملگی دیده نشود، موارد متعددی می‌تواند رخ دهد. این موارد عبارتند از:
- برای مشاهده ساک حاملگی خیلی زود است.
- بارداری خارج از رحم است.
- سقط جنین رخ داده است.


دلایل تشکیل نشدن ساک حاملگی، ساک حاملگی، عدم وجود ساک حاملگیساک حاملگی در سونوگرافی واژینال بین هفته سوم تا پنجم مشاهده میشود

عزیزم حالت کیسه هست که بچه تو اون رشد میکنه و تغذیه میکنه

سوال های مرتبط

آواتار مامان لیانا مامان لیانا لیانا هفته نهم بارداری
نوشته یه کیست که شبیه به بارداری میشه یعنی مثل یه ... ادامه پاسخ
;