خوردن شکلات در بارداری | فواید و عوارض آن

مهر ۹۹ | زمان مطالعه : ۹ دقیقه
خوردن شکلات در بارداری

خوردن شکلات در بارداری هوسی است که به سراغ برخی از مادران می‌آید. ازآنجاکه هر چه مادر بخورد، می‌تواند روی سلامت کودک نیز تأثیر داشته باشد، بسیاری از مادران نگران این هستند که آیا خوردن شکلات در بارداری ضرر دارد ؟ خوشبختانه خوردن مقدار متعادلی از شکلات اگر حاوی کاکائو باشد، نه‌تنها بی‌ضرر است، بلکه می‌تواند فوایدی نیز به همراه داشته باشد! اما زیاده‌روی در مصرف شکلات یا خوردن شکلاتهایی که حاوی کاکائو نیستند، نه‌تنها بی‌فایده است، بلکه عوارضی هم به همراه خواهد داشد. در ادامه به طور کامل به فواید و عوارض خوردن شکلات در بارداری اشاره شده است.

فواید خوردن شکلات در بارداری چیست؟

از فواید خوردن شکلات در بارداری باید بدانید که شکلات یک منبع غنی از منیزیم، فلاونوئیدها و توبرومین است. منیزیم فشار خون را تنظیم می‌کند؛ فلاونوئیدها آنتی‌اکسیدان‌هایی قوی هستند و توبرومین عملکرد کلیه را بهینه می‌کند و رگ‌های خونی را تحریک می‌کند تا بهتر عمل کنند. حدود 45 گرم شکلات شیری حدود 235 کالری همراه با 13 گرم چربی به بدن می‌رساند و همین مقدار شکلات تلخ، حدود 290 کالری و 19 گرم چربی دارد.

برخی از فواید خوردن شکلات در بارداری که ازنظر علمی نیز تأیید شده اند، عبارت‌اند از:

خوردن شکلات در بارداری برای پیشگیری از پره اکلامپسی

پره اکلامپسی یکی از خطرناک‌ترین عوارض بارداری است که در آن فشار خون مادر افزایش می‌یابد و پروتئین در ادرار او دفع می‌شود. این عارضه می‌تواند باعث زایمان زودرس، تشنج، مشکلات مربوط به لخته شدن خون و آسیب به کبد شود. توبرومین موجود در شکلات‌ها می‌تواند خطر ابتلا به پره اکلامپسی را تا حدود 70٪ کاهش دهد. خوردن شکلات به‌ویژه در سه‌ماهه سوم بارداری می‌تواند در پیشگیری از این عارضه مؤثر باشد.  

خوردن شکلات در بارداری به عنوان منبع آنتی اکسیدان 

فلاونوئیدهای موجود در شکلات‌ها آنتی‌اکسیدان‌های خوبی هستند که می‌توانند رادیکال‌های آزاد را خنثی کنند و سطح ایمنی بدن را بهبود بخشند.

خوردن شکلات در بارداری برای سلامت سیستم قلبی و عروقی

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در شکلات برای سلامت قلب هم مفید هستند. بنابراین می‌توانند از بروز مشکلات قلبی در دوران بارداری و پس از تولد نوزاد، پیشگیری کنند. 

خوردن شکلات در بارداری برای کاهش استرس

خوردن شکلات تلخ در بارداری می‌تواند باعث افزایش سطح سروتونین و اندورفین در مغز شما شود. اینها باعث بهبود خلق‌وخو و افزایش نشاط می‌شوند. فلاونول‌های موجود در شکلات نیز به کاهش خستگی و استرس در مادران باردار کمک می‌کنند.

خوردن شکلات در بارداری برای داشتن نوزادان شاد 

تحقیقات نشان داده است مادرانی که در دوران بارداری شکلات تلخ بیشتری خورده‌اند، نوزادانی شادتر و سرزنده‌تر خواهند داشت. این مطالعه همچنین نشان داد که شکلات از نوزادان در مقابل استرس مادر محافظت می‌کند.

خوردن شکلات در بارداری برای تعادل سطح کلسترول 

فلاونوئیدهای موجود در شکلات تیره می‌توانند از افزایش سریع میزان کلسترول در هنگام بارداری جلوگیری کنند. آنها همچنین با ایجاد خاصیت انعطاف‌پذیری در رگ‌های خونی، باعث تسهیل جریان خون می‌شوند.

خوردن شکلات در بارداری برای دریافت مواد مغذی

شکلات حاوی یکسری مواد مغذی مانند آهن و منیزیم است که در ساخت هموگلوبین خون و بهبود متابولیسم اسیدهای چرب نقش دارند. رسوراترول (Resveratrol) موجود در شکلات نیز، برای محافظت از مغز و سیستم عصبی مفید است و می‌تواند به رشد کودک نیز کمک کند. شکلات همچنین حاوی نوعی چربی اشباع‌نشده به نام اسید اولئیک است که تقریباً می‌توان آن را معادل روغن‌زیتون در نظر گرفت. مصرف مقدار متعادلی از این نوع چربی، برای سلامت خانم‌های باردار مناسب است. 

خوردن شکلات در بارداری به دلیل خواص ضد التهابی

خاصیت ضدالتهابی شکلات در دوران بارداری می‌تواند بسیار مهم باشد؛ زیرا می‌تواند خطر سکته را کاهش دهد.

توجه: لازم به ذکر است که ما در اینجا درباره شکلات‌های کاکائویی صحبت می‌کنیم؛ سایر شکلات‌ها که سرشار از قند و چربی‌های مضر هستند، نه‌تنها هیچ فایده‌ای ندارند، بلکه برای سلامتی شما مضر نیز هستند. 

فواید و عوارض خوردن شکلات در بارداری

عوارض خوردن شکلات در بارداری چیست؟

اگرچه خوردن شکلات در بارداری فوایدی دارد، اما به چند دلیل نباید در مصرف آن زیاده‌روی کنید:

افزایش سطح کافئین در بدن مادر و جنین

شکلات‌ها حاوی کافئین هستند و مصرف بیش‌ازحد کافئین در دوران بارداری می‌تواند بر روی انتقال‌دهنده‌های عصبی در بدن تأثیر بگذارد. این می‌تواند عملکرد طبیعی بدن را مختل کند. همچنین مصرف بیش‌ازحد کافئین علاوه بر اینکه برخی عوارض بارداری نظیر سوزش سر دل را تشدید می‌کند، می‌تواند باعث تولد نوزادان کم‌وزن و حتی سقط جنین شود. توصیه می‌شود که زنان باردار میزان کافئین خود را زیر 200 میلی‌گرم در روز نگه دارند.

بالا بودن میزان کالری شکلات

شکلات به دلیل برخورداری از قند و چربی، حاوی کالری نسبتاً بالایی است که می‌تواند باعث افزایش وزن بیشتر از مقدار توصیه‌شده در بارداری شود. اضافه‌وزن داشتن در دوران بارداری می‌تواند منجر به عوارضی مانند دیابت حاملگی، واریس، فشار خون بالا و افزایش احتمال زایمان سزارین شود. 

کاهش اشتها

اگر در مصرف شکلات در بارداری زیاده‌روی کنید، ممکن است اشتهای شما برای سایر غذاها کاهش پیدا کند. درنتیجه ممکن است برخی از مواد مغذی مورد نیاز خودتان و کودکتان را دریافت نکنید.

دوباره تکرار می‌کنیم که عوارض ذکرشده در این قسمت مربوط به زیاده‌روی در شکلات‌های کاکائویی است که در مقدار متعادل، یکسری فواید هم برای سلامتی مادر و کودک دارند. اگر شما از شکلات‌های غیر کاکائویی استفاده کنید که سرشار از قند و چربی مضر هستند، اوضاع بسیار بدتر از این خواهد بود!

سوالات رایج 

کدام شکلات برای دوران بارداری بهتر است؟

هرچه شکلات تیره‌تر باشد، بهتر است. شکلات‌های تیره حاوی مجموعه‌ای از ترکیبات اساسی هستند که فواید بسیاری برای سلامتی زنان باردار دارند. بااین‌وجود، ازآنجاکه شکلات‌های تلخ حاوی کافئین بیشتری هستند، به میزان کافئین دریافتی خود دقت کنید تا بیشتر از 200 میلی‌گرم در روز نشود. شکلات‌های شیری هم گزینه خوبی هستند؛ تقریباً هر یک تکه شکلات شیری حدود 10 میلی‌گرم کافئین دارد.  

هنگام بارداری چه تعداد شکلات می‌توانید بخورید؟

تعداد شکلات‌هایی که می‌توانید بخورید به سلامتی شما قبل و در دوران حاملگی بستگی دارد. بیشتر سعی کنید از شکلات‌های خالص استفاده کنید که قند و چربی کمتری دارند. پزشک شما بهترین فردی است که می‌تواند شما را در مورد مقدار شکلاتی که مجاز به مصرف آن هستید، راهنمایی کند.  

خوردن شکلات در بارداری در چه افرادی ممنوع است؟

با وجود همه فواید خوردن شکلات در بارداری ، اگر شرایط زیر را دارید بهتر است از مصرف آن خودداری کنید:

• اگر شما در کنترل قند خون خود مشکل دارید.

• اگر شما به دیابت حاملگی مبتلا شده‌اید.

• اگر شما دچار اضافه وزن بیش از حد انتظار شده‌اید.