تزیین صبحانه کودک 1401، سالم و خلاقانه برای مهد و مدرسه+عکس

آذر ۱۴۰۱ | زمان مطالعه : ۹ دقیقه
تزیین صبحانه کودک

بسیاری از ما برای مهمانی‌ها غذاهای خود را تزیین می‌کنیم، اما این کار را برای غذای کودک انجام نمی‌دهیم. حال آنکه تزیین غذای کودکان می‌تواند تاثیر بسزایی در تغذیه آنها داشته باشد. در این مقاله گهواره می‌خواهیم به طور ویژه در مورد اهمیت تزیین غذا و ایده‌هایی برای تزیین صبحانه کودک بیشتر توضیح دهیم.

چرا تزیین غذای کودک مهم است؟

دلایل زیادی برای تزیین غذای کودک وجود دارد:

  • تزیین غذا منجر به افزایش تنوع غذا می‌شود: وقتی بشقاب غذای کودک را تزیین می‌کنید، از مواد غذایی بیشتر و متنوعی در بشقاب خود استفاده می‌کنید و این باعث می‌شود رژیم غذایی کودکتان متنوع شود.
  • باعث افزایش اشتهای کودک می‌شود: وقتی غذا به شکل زیباتری به کودک ارائه می‌شود، او تمایل بیشتری به خوردن غذا پیدا می‌کند. به طور ویژه پیشنهاد می‌شود از تزیین غذا برای سرو غذای کودکان بد غذا استفاده کنید.
  • رنگ‌های مختلف تاثیر مثبت بر خلق و خو دارند: روانشناسی رنگ‌ها نشان می‌دهد که رنگ‌های خاص می‌تواند بر خلق و خو و حتی رفتار کودکان تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، رنگ قرمز اشتها را تحریک می‌کند و ...

به خاطر این دلایل، تزیین غذا تاثیر بسیار زیادی در تغذیه کودک دارد. اما در این میان تزیین صبحانه کودک می‌تواند حتی موثرتر باشد زیرا صبحانه یک وعده‌ی غذایی بسیار مهم است و به هر نسبت که بتوانید او را به خوردن صبحانه تشویق کنید، می‌توانید تاثیر بیشتری بر وزن‌گیری‌اش داشته باشید. مخصوصاً تزیین صبحانه کودکان برای مدرسه. زیرا دانش آموزانی که صبح به مدرسه می‌روند اکثراً خواب آلود و بی‌حوصله‌اند و تزیین بشقاب صبحانه می‌تواند کمک کننده باشد.

بهترین روش‌های تزیین صبحانه برای بچه‌ها

جدا از تهیه کردن یک صبحانه مقوی و سالم، به تزیین آن نیز توجه داشته باشید. در ادامه چند مورد تزیین صبحانه کودکان آمده است که شما می‌توانید از خلاقیت آنها ایده بگیرید.

آموزش تزیین تخم مرغ برای صبحانه کودکان

یکی از بهترین گزینه‌ها برای صبحانه تزیین شده برای کودک، تخم مرغ است. تخم مرغ سرشار از پروتئین است و می‌توانید از آن به صورت تخم مرغ آب پز یا تزیین نیمرو استفاده کنید. دو عکس بسیار خلاقانه در ادامه آمده است که از سس قرمز و اندکی سبزیجات برای تزیین سفره صبحانه کودک استفاده کنید. 

تزیین نیمرو کودک

تزیین تخم مرغ ابپز کودک

 

عکس تزیین صبحانه کودک با نان تست

شما می‌توانید از انواع ساندویچ‌ها برای صبحانه کودک استفاده کنید. نان تست دست شما را در تزیین بسیار باز می‌کند. تزیین صبحانه با پنیر و گردو یا تزینن صبحانه با خیار و گوجه همگی ممکن است. در زیر چند عکس خلاقانه برای تزیین نان تست برای صبحانه کودک آمده است. برای تزیین نون پنیر برای صبحانه کودک می‌توانید از خیار، گوجه، گردو، سبزی و ... استفاده کنید. 

تزیین صبحانه کودک با نان تست

تزیین ساندویچ صبحانه کودک

تزیین غلات صبحانه با عکس

غلات صبحانه یک گزینه‌ی مقوی دیگر برای صبحانه کودک است. این صبحانه سرشار از کربوهیدرات است که گاهاً با میوه‌ها و پروتئین‌ها ترکیب شده است. به طور کلی روش‌های زیادی برای تزیین صبحانه کودک با این گزینه وجود ندارد اما می‌توانید از انواع سریال‌های رنگی که برای کودک جالب‌تر است استفاده کنید.

تزیین غلات صبحانه کودک

تزیین پنکیک صبحانه برای کودکان

پنکیک یک گزینه‌ی ترکیبی از پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌هاست که نیازهای صبح کودک را تامین می‌کند. دست شما در تزیین صبحانه کودکانه با پنکیک باز است. مثلاً مانند تصاویر زیر از انواع میوه، کرم صبحانه، کره بادام زمینی، عسل و مربا و ... استفاده کنید. اگر با طرز تهیه پنکیک آشنا نیستید می‌توانید به راحتی آن را از اینترنت جستجو کنید. 

تزیین پنکیک صبحانه کودک

تصویر تزیین فرنی و شیر برنج

برای گنجاندن شیر در صبحانه کودک شیرخوار بهترین گزینه انواع فرنی و شیر برنج است که در آن شیر با برنج و آرد و کربوهیدرات ترکیب می‌شود که می‌تواند برای کودکان بسیار دوست داشتنی باشد. برای تزیین صبحانه بچه‌ها در این شرایط دو تصویر بسیار زیبا و جذاب در ادامه آمده است.

تزیین فرنی کودک

تزیین شیر برنج کودک

عکس تزیین وافل صبحانه برای کودکان

یکی دیگر از گزینه‌های بسیار جدید برای صبحانه کودک، وافل‌ها هستند. شما می‌توانید انواع وافل را با شیره و عسل سرو کنید. نه تنها میتوانید از میوه‌ها برای تزیین صبحانه کودک استفاده کنید بلکه با ترکیب رنگ‌های خوراکی در مایع وافل می‌توانید مثل تصویر زیر خلاقیت به خرج دهید. 

تزیین وافل صبحانه کودک

تزیین صبحانه‌های ترکیبی باب میل بچه‌ها

بهترین گزینه برای تزیین میز صبحانه کودک، تهیه صبحانه‌های ترکیبی ست. چون از انواعی از مواد غذایی در بشقاب استفاده می‌شود و بنابراین دست شما برای تزیین بسیار باز است. نمونه‌ای از یک صبحانه ترکیبی در زیر آمده است. 

تزیین صبحانه ترکیبی کودک

تزیین اسموتی صبحانه

بعضی کودکان نوشیدنی‌های صبحانه را ترجیح می‌دهند. اسموتی‌ها نیز یک نوشیدنی ترکیبی از انواع لبنیات، میوه و ... هستند و شما می‌توانید آنها را نیز تزیین کنید. به خصوص که آنها می‌توانند در رنگ‌های مختلفی تهیه شوند که هم مقوی و هم جذاب باشند. به جز اسموتی میتوانید از انواع نوشیدنی گرم برای صبحانه نیز استفاده کنید.

تزیین اسموتی صبحانه کودک

تزیین بشقاب صبحانه کودکان

لزوماً همیشه موضوع استفاده از غذاهای مختلف و متنوع نیست گاهی بعضی از بشقابها و ظروف نیز به اندازه کافی برای کودک جذاب است که میتواند جایگزین تزیین صبحانه باشد. در ادامه یک عکس بشقاب جالب برای کودک آمده است.

تزیین بشقاب صبحانه کودک

سخن پایانی

برای تزیین صبحانه کودک دست شما بسیار باز است. در تزیین انواع صبحانه چه تزیین صبحانه کودک برای مدرسه با پنیر یا تزیین صبحانه کودک با پنیر و گردو نکته‌ی مهم این است که اولاً تنوع غذایی را حفظ کنید تا نیازهای تغذیه‌ای کودک برآورده شود ثانیاً تا حد امکان از گزینه‌های طبیعی و دردسترس استفاده کنید. توجه داشته باشید اگر به اندازه کافی خلاقیت داشته باشد برای کودک مهم نیست از چه موادی استفاده کنید.