زردی: قابل ذکر است از هر سه نوزاد متولد شده، دو نوزاد دچار درجاتی از زردی می شوند که اکثر موارد زردی های مذکور، فیزیولوژیک بوده و خود به خود رفع می شوند ؛ ولی مواردی از زردی ها ناشی از مسائل آنزیمی، هماتولوژیک و ...زردی های خطرناکی بوده و در صورت عدم اقدام سریع و به موقع تشخیصی و درمانی می تواند منجر به عوارض شنوایی، مغزی، بینایی و ... در نوزاد شود. به همین دلیل تمامی نوزادان طی 48 ساعت پس از ترخیص باید مورد معاینه توسط پزشک قرار گیرند که یکی از آیتم های مهم معاینه، بررسی وجود زردی است. تاکید می شود از خوددرمانی برای زردی، به کار بردن داروهای خوراکی گیاهی و شیمیایی، درمان با لامپ در منزل، توصیه های غذایی به مادر برای درمان زردی و درمانهای سنتی و خطرناکی همچون حجامت و ... اکیدا خودداری شود. و قبل از اینکه عوارض زردی متوجه سلامت نوزاد شده و کار از کار بگذرد، نوزاد زرد سریعا برای معاینه و معالجه به پزشک ارجاع شود.#

۱ پاسخ

من که از طب سنتی جواب گرفتم
البته زیرنظر متخصص طب سنتی
خداروشکر به حجامت نرسید ولی اونو هم دیدم انجام دادن آنی خوب شده
لیتر لیتر که خون نمیگیرن یه خراش میدن رو گوش دو قطره خون میاد
خودمم از شیرخشت ترنجبین و خاکشیر و عرق کاسنی شاتره و شربت بنفشه و آب انار استفاده کردم الحمدلله با این که خودم بچه بودم زردی داشتم ولی زردی دخترم بالا نرفت

سوال های مرتبط

مامان حسام مامان حسام ۵ ماهگی
💩چرا رنگ مدفوع نوزاد سبز می‌شود؟

اولین مدفوع نوزاد، سیاه رنگ، و بدون بو است که مکونیوم نامیده می‌شود.
بعد از یکی دو روز رنگ سیاه مایل به سبز مدفوع کمتر می شود و به رنگ قهوه ای در می آید.
نوزادی که شیر خشک می‌خورد رنگ مدفوع زرد کم رنگ دارد .

متخصصان اطفال معتقدند رنگ سبز مدفوع برای نوزادانی که شیر مادر می‌خورند طبیعی است و برخلاف تصور عامه مردم، ربطی به سرماخوردگی ندارد.

اما اگر رنگ مدفوع نوزاد سبز تیره است ممکن است شیرخشکی که استفاده می‌کنید حاوی آهن باشد و یا اگر نوزاد شیر مادر می خورد به دلیل مکمل آهنی است که به اومی‌دهید.

اگر کودک شیر زیاد، کم چرب و با قند بالا دریافت کند ممکن است مدفوع آبکی و سبز رنگ داشته باشد.

💩چه زمانی تغییر رنگ مدفوع نوزاد مهم است؟

زمانی باید به تغییر رنگ مدفوع نوزاد توجه کنید که رنگ مدفوع ناگهان سفید شود. اگر رنگ مدفوع نوزاد سفید باشد نشان‌دهنده اختلالات کبدی است و حتما باید به پزشک متخصص اطفال مراجعه کنید. همچنین اگر در مدفوع نوزاد خون دیده شد باید خیلی سریع این موضوع را با پزشک متخصص در میان بگذارید.
آواتار مامان امیرعلی مامان امیرعلی امیرعلی ۴ ماهگی
مرسی
آواتار مامان شایلین مامان شایلین شایلین روزهای ابتدایی تولد
من قطره بیلی ناستر میدم،بازم با پزشک مشورت کنین
مامان جانان دلم مامان جانان دلم ۳ ماهگی
مامان توت فرنگی مامان توت فرنگی ۳ ماهگی
چرا زیر ۶ ماه نباید غذا شروع کرد؟؟؟؟
نمیدونم چ اصراری دارن مادرا ک زیر ۶ ماه شروع کنن
شهرزاد محمدیان متخصص تغذیه از استرالیا:
دلیل اول : دستگاه گوارش شیرخوار قبل از سن شش ماهگی بسیار نارس است و برای جذب و هضم مواد غذایی غیر از شیر آمادگی ندارد. به عنوان مثال آنزیم آمیلاز، که برای هضم وجذب مواد نشاسته ای لازم است، قبل از ۶ ماهگی در دستگاه گوارش وجود ندارد، هضم چربی موجود در مواد غذایی غیر از شیر قبل از شش ماهگی برای دستگاه گوارش شیرخوار مشکل است، به علاوه شروع زودرس مواد غذایی پروتئینی مانند گوشت و زرده تخم مرغ باعث آسیب رساندن به کلیه های نارس شیرخوار خواهد شد. برخی خانواده ها به اعتراض می گویند افرادی را می شناسند که در سه چهار ماه اول به فرزندان خود غذا داده اند و هیچ مشکلی برایشان پیش نیامده است، در پاسخ باید گفت برخی از این عوارض ممکن است در ابتدا نشانه ای نداشته باشد ولی مدت ها بعد باعث بروز بیماری شود، بسیاری بیماریهایی که فرد در سال های بعدی عمر پیدا می کند با اشتباهات تغذیه ای در ماه های اول عمر ارتباط دارد.
آواتار مامان توت فرنگی مامان توت فرنگی توت فرنگی ۳ ماهگی
دلیل دوم : قبل از شش ماهگی ، شیرخوار از نظر تکاملی ... ادامه پاسخ
مامان آیناز مامان آیناز ۵ ماهگی
آواتار مامان عسل سادات مامان عسل سادات عسل سادات ۵ ماهگی
متشکرم عزیزم🙏🙏🙏
آواتار مامان حامد و هادی مامان حامد و هادی حامد و هادی ۷ ماهگی
👈عزیزای دلم نکته بسیار مهمی که هست ما تو نوزادان ر ... ادامه پاسخ