علائم بارداری پسر در ماه اول چگونه است

خرداد ۱۴۰۰ | زمان مطالعه : ۹ دقیقه
علائم بارداری پسر در ماه اول

یکی از هیجانات دوران بارداری این است که والدین می‌خواهند جنیست فرزندشان را بدانند. با وجود آنکه شما از 16 هفتگی به بعد می‌توانید این موضوع را از طریق انجام سونوگرافی و آزمایشات بالینی معتبر انجام دهید، اما خیلی از والدین دوست دارند خیلی قبل تر از این زمان، از جنسیت کودک خود مطلع شوند. علائمی وجود دارد که به طور نسبی می‌توان از طریق آنها، جنسیت جنین را حدس زد. با وجود آنکه صحت این علائم از نظر علمی اثبات نشده است، اما بسیاری از افراد معتقدند که در بسیاری از مواقع نتایج درستی داشته‌اند. در این مقاله می‌خواهیم در مورد نشانه‌ها و علائم بارداری پسر در ماه اول صحبت کنیم و توضیح دهیم که چطور می‌توانید از روی این علائم تا حدودی از جنسیت جنین خود مطمئن شوید. 

علائم بارداری پسر در هفته اول بعد از لقاح

درست از همان لحظه‌ی لقاح در رحم، جنسیت جنین شما تعیین می‌شود و بسیاری از افراد معتقدند که شما می‌توانید از همان روز‌های اول و با گذشت از زمان پریودتان، علائمی را ببینید که نشان از بارداری پسر دارند. بعضی از علائم بارداری پسر در ماه اول به شرح زیر است:

 • ویار غذاهای ترش و شور. بسیاری از افراد معتقدند که یکی از علائم بارداری پسر در هفته اول بارداری، علاقه‌ی مادر به غذاهای ترش و شور مانند انواع ترشیجات است. 
 • یکی از علائم بارداری پسر در هفته‌ی اول درخشان شدن و زیباتر شدن موهای مادر در دوران بارداری است. 
 • افزایش اشتها نیز یکی از علائم بارداری پسر در ماه اول است. تجربه نشان می‌دهد مادرانی که پسر حامله هستند نسبت به زنان دیگر اشتهای بیشتری دارند ( البته شاید یکی از دلایل آن این باشد که حالت تهوع کمتری دارند که در ادامه توضیح می‌دهیم.)
افزایش اشتها در بارداری پسر
 • یک خبر خوب برای مادرانی که پسر باردار هستند این است که در روزهای اول خبری از حالت تهوع بارداری نیست و این نشانه بیشتر برای جنین دختر است. 
 • ضربان جنین کمتر از 140 ضربه در دقیقه در سونوگرافی‌های مکرر، یکی دیگر از علائم بارداری جنین پسر در ماه اول است.
 • مادرانی که نوزاد پسر دارند، حس سبکی در شکم می‌کنند.
 • تغییرات هورمونی، بخش دیگری از علائم بارداری پسر در ماه اول هستند که ناشی از تغییرات هورمونی‌اند. این مادران رفتارهای جسورانه و تهاجمی‌‌تری دارند. 
 • احساس سردی در پاها از دیگر علائم جنین پسر در دوران حاملگی است. 
 • اگر هم پوستتان خشک شده و پوسته پوسته می‌شود می‌تواند نشان از پسر بودن جنین باشد.

علائم بارداری پسر در هفته ششم

با پیشرفت روند بارداری پیش بینی می‌شود که شما به جز علائم بارداری پسر در ماه اول، علائم بیشتری را تجربه کنید. از علائم بارداری پسر در ماه دوم می‌توان به علائم زیر اشاره کرد:

 • تیره شدن رنگ ادرار. به نظر می‌رسد که تیره شدن رنگ ادرار از نشانه‌های بارداری پسر باشد که از همان ماه‌های اول آغاز می‌شود.
 • به طور کلی انتظار می‌رود از دو ماهگی به بعد، تعداد جوش و آکنه‌‌ها روی پوستتان زیاد شود که بیشتر به دلیل تغییرات هورمونی است و البته نشانه‌ی دیگری از جنین پسر است.
 • یکی دیگر از راه‌های تشخیص بارداری پسر، بزرگ شدن سینه‌ی سمت راست مادر است. 

علائم بارداری پسر در هفته ششم

 • از نشانه های دیگر بارداری پسر در هفته ششم، خواب زیاد است و آن هم به ویژه زمانی که مادر بیشتر تمایل دارد به پهلوی چپ بخوابد.

آیا امکان تغییر جنسیت جنین وجود دارد؟

خیر. شایعات زیادی وجود دارد مبنی بر این است که شما می‌توانید با انجام بعضی کارهای خاص یا خوردن بعضی از غذاها و داشتن بعضی از رژیم‌ها، جنسیت جنینی که در رحم است را تغییر دهید. حال آنکه چنین نیست و همچین موضوعی از نظر علمی غیرممکن است. شما هرگز نمی‌توانید جنیست جنین خود را تغییر دهید. به محض لقاح و ترکیب DNA جنسیت جنین تعیین می‌شود؛ حتی وقتی که تنها یک سلول کوچک است. بنابراین عملاً امکان همچین تغییری وجود ندارد.  

سخن پایانی

توجه داشته باشید که علائم بارداری پسر در ماه اول که در بالا گفته شد، هیچ کدام از نظر علمی اثبات نشده‌اند و همگی تقریباً باورهای عامیانه‌ای هستند که گاهی درست است و گاهی هم اینطور نیست. زنانی هستند که می‌تواند دقیقاً همین علائم بارداری پسر در دو هفته اول بارداری را داشته باشند اما جنینشان دختر است. بنابراین نمی‌توانید صد در صد به آنها اطمینان کنید.