بارداری مرحله‌ی مهمی از زندگی همه‌ی خانم‌ها محسوب می‌شود. در این دوره تغذیه مسئله‌ی بسیار مهمی است زیرا سلامت مادر و فرزند را تضمین می‌کند. برای آشنایی با نوع تغذیه و مواد غذایی مورد نیاز «مامان‌های آینده» با ما همراه شوید.

خودتان را محروم نکنید اما به جای دو نفر هم غذا نخورید

اولین مسئله‌ی مهم این است که یک خانم باردار نباید بدون توصیه‌ی پزشک رژیم لاغری بگیرد.

هر نوع رژیم لاغری در طول بارداری ممنوع است مگر اینکه پزشکتان تشخیص دیابت حاملگی بدهد. در بقیه‌ی موارد شما باید مراقب تغذیه‌ی خود باشید و غذاهای متنوعی میل کنید.

خودتان را از خوردن هیچ ماده‌ی غذایی مفید محروم نکنید تا خودتان و جنینتان در معرض کمبود ویتامین نباشید.

به دنبال این نباشید که کالری زیادی دریافت کنید. فقط مصرف مواد مغذی لازم که باعث رشد جنین می‌شود را افزایش دهید. توجه داشته باشید خانم‌هایی که مشکل اضافه وزن، چاقی مفرط و یا لاغری بیش از حد و دیابت دارند باید زیر نظر پزشک تغذیه باشند. با این وجود توجه داشته باشید که رژیم لاغری بدون نظر پزشک ممنوع است

۰ پاسخ

سوال های مرتبط

مامان فندقم🤰🏻 مامان فندقم🤰🏻 هفته بیست‌وسوم بارداری
🔅قابل توجه اون دسته از دوستانی که فقط از روی ترس میخوان
""زایمان سزارین"" اختیاری داشته باشن حتما بخونید :
تحقیقات سازمان بهداشت جهانی نشان داده است که کودکی که با زایمان طبیعی به دنیا می آید سالم تر است. آنها معتقدند نوزاد در زایمان طبیعی و زمانی
که با فشار از دهانه واژن عبور  می کند، مایع آمنیوتیک از ریه اش خارج می شود و مشکل تنفسی پیدا نمی کند. روده نوزاد با زایمان طبیعی هم سالم تر است؛ زمانی که نوازد از مجرای زایمان رد می شود، باکتری های محافظت کننده را هم با خود بر می دارد، این باکتری ها در روده نوزاد سیستم ایمنی را شکل می دهند. گردش خون نوزاد هم بهتر است. گذشتن از مجرای زایمان باعث تحریک سیستم قلبی و عروقی نوزاد می شود و گردش خون او آماده تولد است.
در زایمان طبیعی، نوزاد از امواج هورمونی در کاتکول آمین‌ها استفاده می کند. این هورمون باعث هوشیاری نوزاد و ارتباط او با مادر می شود. این هورمون باعث می شود نوزاد خارج از رحم زندگی کند.
آواتار مامان 🦋 آوین 🦋 مامان 🦋 آوین 🦋 🦋 آوین 🦋 هفته سی‌ام بارداری
ای کاش همه اینو درک کنن که سزارین مال شرایط اورژان ... ادامه پاسخ
مامان کیان کوچولو🤰 مامان کیان کوچولو🤰 هفته بیست‌ودوم بارداری
❣❣❣دختر یا پسر بودن جنین ربط به مرد دارد نه زن❣❣❣
مردان دارای اندام جنسی مردانه و زنان دارای اندام جنسی زنانه هستند. اندام جنسی مردانه اسپرم تولید می کند و اندام جنسی زنانه تخمک. سلول جنسی زن حاوی 2 کروموزوم X می باشد که می تواند یکی از این کورموزوم ها را به فرزند بخشد اما سلول های جنسی مرد2 نوع کروموزوم جنسی Y وX دارند.
در صورتی جنین دختر می شود که اسپرم حاوی X به تخمک وارد شود از آنجایی که تخمک نیز حاوی کورموزوم X است ، جنین دختر خواهد شد. اما اگر اسپرم حاوی کروموزوم Y موفق به نفوذ در تخمک شود ، جنین پسر می شود بنابراین تعیین جنسیت جنین به اینکه کدام نوع اسپرم X یا Y با تخمک حاوی کروموزوم X ترکیب شود ، بستگی دارد.
بنابراین پسر یا دختر شدن فرزند بستگی به مرد دارد نه زن و این مرد است که با دو نوع کوروموزوم خودش مشخص می کند که جنین پسر باشد یا دختر ، شانس پسر یا دختر شدن جنین در شرایط ایده آل 50 - 50 است و پسر یا دختر شدن جنین بستگی به این دارد که در موقع لقاح کدام اسپرم خودش را زودتر به تخمک برساند تا آن را بارور سازد
آواتار مامان محمدامین آرمان مامان محمدامین آرمان محمدامین آرمان هفته سی‌وسوم بارداری
قدیمی ها که اصلا اینها رو قبول ندارن.......کلا حرف ... ادامه پاسخ
آواتار مامان یاراپسرمهربونم مامان یاراپسرمهربونم یاراپسرمهربونم هفته بیست‌وهفتم بارداری
وای خیلی خوبه سمنو . من یه هفته بدون اینکه بدونم ب ... ادامه پاسخ
آواتار مامان اهورا مامان اهورا اهورا هفته بیست‌وچهارم بارداری
ممولا برنجو نونو ماکارانیو سیب زمینیو شیرینی جات م ... ادامه پاسخ
آواتار مامان لوبیا😍 مامان لوبیا😍 لوبیا😍 هفته شانزدهم بارداری
عزیزم به نظرم فقط دست خداست، هر کاری هم بکنی اخرش ... ادامه پاسخ
آواتار مامان جوجه مامان جوجه جوجه هفته بیست‌وچهارم بارداری
اصلا شیفتشون نباشه نمیان خصوصا بیمارستان دولتی، مو ... ادامه پاسخ
آواتار مامان زندگی مامان زندگی زندگی هفته سی‌ام بارداری
ی کم دیگه مونده😍
مامان جوجه طلایی🐣 مامان جوجه طلایی🐣 هفته بیست‌ودوم بارداری
سلام مادرها ایشاله که خوبید، چرا بعضی از شما اینقدر با دلخوری سوالها رو‌جواب میدید؟ یا سو تعبیر می‌کنید؟ خوب اگر اون مسله رو‌ نمیپسندید از کنارش بگذرید حتما که نباید به همه سوالها جواب بدید!

من سوالم رو ویرایش می‌کنم چون ناراحتی برای سلامتی مامان ها و بچه ها خوب نیست.
من شوهرم سید هست و گذاشتن سیده یا سادات اجباری هست. فامیل شوهرم خودش سخت و طولانیه دوست ندارم اسم و فامیل بچه ام اینقدر طولانی بشه. نکته بعدی اینکه ما ایران زندگی نمیکنیم و خیلی وقت ها اسم فرد را با سیده اشتباه میگیرن انگار سیده اسمش هست.
با خودم گفتم اسم بچه را ساده و روان بزارم که جبران بشه
ولی از طرفی فکر می‌کنم ترکیب یه اسمی مثل ، Emma اما یا لنا یا السا با سیده و سادات متناسب در نمیاد و از نظر من زشت میشه.
سوالم اینه که اول آیا شما اگر آین ترکیب رو بشنوید بنظرتون چطور میاد؟ یا اسم روان و کوتاه آیی سراغ دارید که با سیده یا سادات ترکیب بشه ولی متناسب هم باشه؟
میشه راهنمایی ایم کنید؟
آواتار مامان 🦋 آوین 🦋 مامان 🦋 آوین 🦋 🦋 آوین 🦋 هفته سی‌ام بارداری
ضایع نیست عزیزم چون این قضیه سادات و سیده دست شما ... ادامه پاسخ
مامان برنج نیم دونه مامان برنج نیم دونه هفته بیستم بارداری
آواتار مامان مهربدجونم مامان مهربدجونم مهربدجونم هفته بیست‌وسوم بارداری
هر چیزی تو این موارد مثل عرقیجات و این چیزای سنتی ... ادامه پاسخ
;