بارداری پرخطر

بارداری پرخطر

در برخی از بارداری‌ها ممکن است سلامت مادر و جنین در خطر باشد که به آنها، بارداری پرخطر گفته می‌شود. در این نوع بارداری‌ها، لازم است که مادر و جنین در تمام طول بارداری تحت نظر مراقبت‌های پزشکی باشند تا از وقوع هر اتفاق ناخوشایندی جلوگیری شود. قاعدتاً، مادرانی که حاملگی‌های پرخطر دارند باید بیشتر از دیگران به پزشک مراجعه کنند و اقدامات تشخیصی-درمانی بیشتری هم انجام دهند. اگر بارداری شما هم از نوع پرخطر است، نیازی به نگرانی نیست؛ اگر مراقبت‌های شما به‌درستی و به‌موقع انجام شود، هیچ خطری شما و جنین را تهدید نخواهد کرد. 

در این بخش از وب سایت گهواره مجموعه مقالات مربوط به بارداری پرخطر گردآوری شده است؛ در این مقالات به موضوعات مختلف نظیر بارداری ناموفق، بارداری‌های خاص و تأثیر بیماری‌ها در بارداری پرداخته شده است. هدف از مقالات این بخش، این است که آگاهی شما در این زمینه افزایش یابد و از استرس و نگرانی شما کاسته شود. به‌ این‌ ترتیب می‌توانید با مدیریت صحیح این وضعیت، یک بارداری سالم و موفق را تجربه کنید. 

 

بیماری ها

در طول بارداری، شاید هیچ‌چیزی به اندازه بیمار شدن، شما را به دردسر نیندازد. تغییرات بدن شما در طول بارداری، باعث می‌شود بدن به مکانی امن برای رشد جنین تبدیل شود؛ اما همین تغییرات باعث می‌شود که بیشتر از گذشته، بیمار شوید و یا برخی از بیماری‌های سابق شما، تشدید شوند. ازآنجاکه شما با محدودیت‌هایی در مصرف دارو در بارداری مواجه هستید، شرایط باز هم پیچیده‌تر می‌شود. و البته مهربانی وجود شما مادران، باعث می‌شود بیش از اینکه نگران خودتان باشند، نگران تاثیر این بیماری‌ها روی جنین داخل شکمتان باشید.

در این بخش از وب سایت گهواره مجموعه مقالات مربوط به بیماری‌ها در بارداری گردآوری شده است؛ مانند فشار خون بالا در بارداری، آبله مرغان در بارداری و عوارض آن، عفونت ادراری در بارداری و راههای درمان آن و بسیاری موارد دیگر. هدف از مقالات این بخش، این است که آگاهی شما در این زمینه افزایش پیدا کند. به‌این‌ترتیب، شما می‌توانید علاوه بر حفظ سلامتی جنین و خودتان، از ایجاد یا تشدید عوارض مرتبط با بیماری‌ها در بارداری، پیشگیری کنید.  

 

بارداری ناموفق

هرگاه اقدام به بارداری می‌کنید، باید دو روی سکه را در نظر بگیرید؛ گاهی ممکن است تلاش شما برای باردار شدن موفقیت‌آمیز باشد و گاهی هم ممکن است نیاز به تلاش بیشتر داشته باشید. عدم موفقیت در بارداری اتفاق نادری نیست و تعداد بی‌شماری از زوجین با این موضوع مواجه هستند. دلایل جسمی و روانی متعددی برای این اتفاق وجود دارد و هر یک از زوجین یا هر دو آن‌ها، ممکن است در آن، نقش داشته باشند.

در این بخش از وب سایت گهواره مجموعه مقالات مربوط به بارداری ناموفق گردآوری شده است؛ مانند بارداری پوچ، بارداری خارج از رحم و دیگر موارد. هدف از مقالات این بخش، این است که با علل و عوامل دخیل در بارداری ناموفق آشنا شوید و اطلاعات شما در این زمینه افزایش پیدا کند. درنتیجه، علاوه بر اینکه ازنظر جسمی و روحی با این مسئله کنار خواهید آمد، برایتان روشن می‌شود که برای داشتن یک بارداری سالم و موفق، چه گزینه‌هایی پیش روی شماست و باید چه مسیری را به کمک پزشکتان، طی کنید.