راهنمای سلامتی

والدین شدن درعین‌حال که یک تجربه شیرین و لذت‌بخش است، گاهی می‌تواند باعث سردرگمی و اضطراب شما بشود؛ چراکه شما با یک موجود ظریف، حساس و متفاوت روبه‌رو می‌شوید که در هرلحظه نیازها و شرایطش در حال تغییر کردن هستند. گاهی ممکن است بسیار مستأصل و درمانده شوید به‌خصوص اگر اولین باری باشد که والدین شدن را تجربه می‌کنید. به همین دلیل شما به یک راهنمای سلامتی نوزاد نیاز خواهید داشت تا بدانید چگونه با این شرایط مواجه شوید. 

در این بخش از وب سایت گهواره مجموعه مقالات مربوط به راهنمای سلامتی نوزاد گردآوری شده است؛ در این مقالات ما به شما خواهیم گفت که در علل انواع بیماری نوزاد چیست و شما باید چگونه عمل کنید. همچنین یک راهنمای کامل در مورد مصرف دارو در نوزادان ارائه داده‌ایم. واکسیناسیون نوزادان نیز یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های والدین است که به‌تفصیل به آن پرداخته‌ایم. شما همچنین باید در مورد آزمایشات و معاینات دوره‌ای نوزادان هم بدانید تا غربالگری رشد و سلامت نوزادان به‌درستی انجام شود که ما پرداختن به این مقوله را نیز از یاد نبرده‌ایم. به همین دلیل توصیه می‌شود که مقالات راهنمای سلامتی نوزاد را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید.  

 

واکسیناسیون

تا قبل از اجرای برنامه‌های واکسیناسیون، متأسفانه سالیانه میلیون‌ها کودک در اثر ابتلا به بیماریهای قابل پیشگیری، جان خود را از دست می‌دادند و یا دچار مشکلاتی نظیر فلج، کوری و عقب‌افتادگی ذهنی می‌شدند. واکسیناسیون یکی از مؤثرترین سلاح‌ها برای مبارزه با بیماری‌ها و پیشگیری از آنهاست. در این فرایند، ویروس یا میکروب ضعیف یا کشته‌شده و یا سم ضعیف شده آنها، به بدن کودک وارد می‌شود. این کار باعث بیماری جدی در کودک نمی‌شود؛ بلکه باعث می‌شود که سیستم ایمنی بدن او آماده مقابله با عامل بیماری‌زا شود.

پیروی از برنامه واکسیناسیون نوزادان و کودکان و رعایت اصول مراقبتی بعد از آن، یکی از موارد مهمی است که برای حفظ سلامت کودک خود باید در نظر داشته باشید. به همین دلیل در این بخش از وب سایت گهواره مجموعه مقالات مربوط به واکسیناسیون گردآوری شده است؛ مانند مقالات مرتبط با جدول واکسیناسیون کودکان و بهترین زمان مراجعه به خانه بهداشت برای انجام آنها، عوارض بعد از واکسیناسیون و روش‌های مدیریت آنها. هدف از مقالات این بخش، این است که آگاهی شما در این زمینه افزایش یابد تا کودکتان از بیشترین منافع بهره‌مند شده و با کمترین عوارض، مواجه شود.