⛔️رژیم غذایی مناسب ماه سوم بارداری(ممنوعیت های غذایی ماه سوم بارداری)
#بارداری #تغذیه_ماه_3
☑️ غذاهای آماده:از ماه سوم بارداری به بعد، مواد غذایی آماده‌ای مانند انواع همبرگرها، ساندویچ ها و پیتزاها نباید استفاده شوند. به خاطر این که این مواد غذایی در درجه اول ممکن است باعث مشکلات گوارشی شوند و در درجه دوم امکان دریافت زیاد مواد نگه‌دارنده و افزودنی موجود در این مواد غذایی می‌تواند در رشد و تکامل جنین اختلال ایجاد نماید.
☑️  غذاهای دریایی:خانم های باردار به دلیل بالا بودن حجم فلزات سنگین در ماهی‌های دریاهای آزاد، سعی نکنند از این ماهی ها در این دوران استفاده نمایند و هرگز تلاش نکنند که در این دوران از ماهی های جدید در رژیم غذایی خود استفاده نمایند.
☑️  مواد غذایی کنسرو شده:در ماه سوم بارداری باید مواد غذایی کنسروی به عنوان مواد غذایی ممنوعه شناخته شوند. چون که این مواد غذایی دارای حجم بالایی از مواد غذایی نگه‌دارنده و افزودنی هستند که می توانند در رشد و تکامل جنین اختلال ایجاد نمایند.
☑️  محصولات لبنی غیرپاستوریزه:در کل مصرف لبنیات غیرپاستوریزه یا لبنیات سنتی در این ماه از بارداری توصیه نمی‌شوند. چون که احتمال بروز بیماری‌های مرتبط با مصرف این محصولات مانند تب مالت بسیار بالا می‌باشد.
❗️توصیه مهم متخصصان تغذیه برای ماه سوم بارداری
توصیه مهم متخصصان تغذیه در این ماه به مادران باردار آن است که به هیچ عنوان در این ماه به سمت مصرف غذاهای آماده و یا غذاهای فرآیند شده که در داخل خود مواد نگه‌دارنده و افزودنی هستند، سوق پیدا نکنند و به جای آن از مواد غذایی تازه و طبیعی استفاده نمایند و از مصرف متعادل و متنوع مواد غذایی در رژیم غذایی خود غافل نشوند.

۰ پاسخ

سوال های مرتبط

مامان بهار مامان بهار ۱۷ ماهگی
آیا برای اپیلاسیون ناحیه بیکینی می توان از موم استفاده کرد؟
اغلب خانم ها از این تصور که در دوران بارداری و به خصوص روزهای نزدیک زایمان موفق به موزدایی ناحیه تناسلی خود نشوند نگرانند. در واقع برای اسودگی خاطر خود بهتر است بدانید که در هنگام رفتن به اتاق زایمان این مساله کوچکترین اهمیتی برای پرستار و یا پزشک مامای شما ندارد!
- تغییرات هورمونی دوران بارداری موجب افزایش رشد موهای بدن بویژه در ناحیه شکم، صورت، زیر بغل و ناحیه تناسلی خواهد شد.
- در دوران بارداری تراشیدن موهای ناحیه تناسلی به دلیل افزایش جریان خون در این ناحیه روش مناسبی برای این کار به نظر نمی رسد.
- اپیلاسیون ناحیه بیکینی با استفاده از موم با خطر پارگی مویرگ های کوچک یا حتی پارگی پوست همراه است. علاوه بر آن استفاده از این روش خطر ابتلا به عفونت های باکتریایی را نیز افزایش خواهد داد.
- خارش مداوم پوست از دیگر عوارضی است که ممکن است آن را در دوران بارداری خود تجربه کنید. بنابراین اپیلاسیون ناحیه بیکینی با استفاده از موم ممکن است با تشدید این عارضه همراه باشد.
- در بسیاری از بیمارستان ها موهای زائد ناحیه تناسلی را پیش از زایمان شیو می کنند. بنابراین زیاد به خود سخت نگیرید.
آواتار مامان ماهور مامان ماهور ماهور ۷ ماهگی
سلام اخه مگه میشه بیمارستان اینجا شنیدم ابرو طرف ... ادامه پاسخ
آواتار مامان 💓سامیارجان💓 مامان 💓سامیارجان💓 💓سامیارجان💓 ۱۶ ماهگی
سلام درصورتی طبیعیه که ترشحت سفیدرنگ وبی بوباشه وز ... ادامه پاسخ
مامان مهدی مامان مهدی ۱۵ ماهگی
آواتار مامان نرگس سادات مامان نرگس سادات نرگس سادات ۱۶ ماهگی
سلام برنامه غذایی تو بارداری برای هرگسی متفاوتن، ا ... ادامه پاسخ
آواتار مامان هلنا خانم مامان هلنا خانم هلنا خانم ۱۵ ماهگی
راسته میگن موز تو‌ماه اخر خوب نیست گرمه باعث زردی ... ادامه پاسخ
آواتار مامان مهدی ومهسا مامان مهدی ومهسا مهدی ومهسا ۱۲ ماهگی
عزیزم بستی زیادبخورکباب بخورمعجون بخورابمیوه طبیعی ... ادامه پاسخ
مامان فسقلی مامان فسقلی هفته سی‌ودوم بارداری
آواتار مامان پریماه مامان پریماه پریماه هفته بیست‌وهفتم بارداری
عالی بود ممنون از اطلاعات خوبت.. چونک من مدتی میخو ... ادامه پاسخ