خوردن چه چیزی در بارداری بچه را زیبا می‌کند؟

تاریخ انتشار: تیر ۱۳۹۹ | تاریخ بروزرسانی: تیر ۱۴۰۳ | زمان مطالعه : ۹ دقیقه
خوردن چه چیزی در بارداری بچه را زیبا میکند؟

یکی از‌پرسش های مادران باردار این است که‌ در‌ دوران بارداری چه بخوریم تا فرزند زیبا داشته باشیم؟ تحقیقات نشان می‌دهد که زیبایی جنین به میزان زیادی تحت تاثیر ژنتیک است. با این حال مصرف بعضی غذاها مانند آب انگور، زعفران، پرتقال، به، گلابی و.. به دلیل وجود ویتامین‌ها و مواد معدنی خاص می‌تواند منجر به داشتن پوست یا موی بهتر و درخشان‌تر شود که به زیبای کودک کمک می‌کنند. اما باید توجه داشته باشید که تغذیه می‌تواند اثری نسبی و جزئی در زیبایی جنین داشته باشد. در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد که خوردن چه چیزی در بارداری جنین را زیبا می‌کند.

لازم به ذکر است شما می‌توانید با نصب اپلیکیشن گهواره با دیگر مادران در مورد سوالات و تجاربشان در مورد بارداری تبادل نظر داشته باشید.

چگونه نوزاد زیبا به دنیا بیاوریم؟

موضوع زیبایی جنین، برخلاف برخی گفته ها که با رعایت چند دستور ساده می توان به بهترین نتیجه رسید، در اصل و‌اساس به ژنتیک و‌عوامل وراثتی برمی‌گردد. بنابراین زیبایی صورت جنین، رنگی شدن چشم، زیبایی پوست جنین و موهای او بر اساس ژنتیک و عوامل وراثتی خواهد بود نه صرفا تغذیه مادران. .زمانی که در اینترنت این سؤال را جستجو کنید، با تعداد زیادی مقاله مواجه می‌شوید که با معرفی برخی از غذاها، به شما قول زیبا شدن جنین را می‌دهند! یا لیستی از غداها یا خوردن چه چیزهایی  جنین را زشت می‌کند اما این موضوع تا چه حد صحت دارد؟

تاثیر تغذیه در زیبایی جنین

پاسخ این است که ازنظر علمی شما نمی‌توانید تأثیر زیادی در زیبایی و ویژگی‌های ظاهری جنینتان داشته باشید. اکثر ویژگی‌های ظاهری جنین، جنبه ژنتیکی دارند و از کنار هم قرار گرفتن ژن‌های شما و همسرتان، ایجاد می‌شوند. اینکه مثلاً بپرسید برای زیبایی چشم جنین چه بخوریم، به‌هیچ‌وجه صحیح نیست؛ زیرا شما نمی‌توانید رنگ یا حالت چشم کودکتان را تغییر دهید و همینطور دیگر ویژگی‌ها را.

* خوردن چه چیزهایی جنین را سیاه میکند؟

اگر می‌خواهید بدانید که زیبایی جنین در چه ماهی شکل می ‌گیرد باید بگوییم که تقریباً در همان زمانی که تخمک با اسپرم لقاح می‌یابد، کل ویژگی‌های ژنتیکی کودکتان نهایی می‌شود. جنسیت جنین نیز در همان لحظه، مشخص و نهایی می‌شود. بنابراین بعد از لقاح، شما نمی‌توانید هیچ تأثیری در این ویژگی‌ها داشته باشید. اما با‌این‌حال  گفته می شود شرایط محیطی و تغذیه ای، نیز تاثیرات مستقیمی بر روی بدن مرد و زن دارند و با ایجاد یک برنامه غذایی مناسب برای زیبایی جنین، می توان تا حدودی به زیبایی جنین پسر و دختر کمک کرد. در قسمت بعدی به این موضوع اشاره کرده‌ایم.

*جنین پسر در کدام سمت رحم قرار دارد

زیبایی جنین در کدام ماه شکل می گیرد

اگرچه اجزای صورت جنین در ماه دوم بارداری تشکیل می شود با اینحال ماه هشتم ب عنوان ماه زیبایی جنین در نظر گرفته شده است. در این ماه توصیه می شود در خوردن مواد غذایی زیبا کننده تمرکز کنید.

زیبا شدن جنین پسر

بسیاری معتقدند که چهره پسر به خانواده مادر شبیه می شود. با این حال چنین چیزی پشتوانه علمی ندارد. برای زیبا شدن جنین پسر به خوردن خوراکی های مختلفی توصیه می شود که در ادامه در موردشان بیشتر توضیح میدهیم.

زیبا شدن جنین دختر در بارداری

در مورد چهره جنین دختر نیز معتقدند که شبیه خانواده پدر می شود اما این مورد نیز تایید علمی ندارد. خوردن بعضی غذاها می تواند در چهره جنین دختر تاثیر نسبی داشته باشد که در ادامه در موردشان تئضیح داده ایم.

در سه ماه اول بارداری چی بخوریم بچه زیبا بشه

زن باردار چه بخورد که فرزندش زیبا شود؟ افرادی که قدیمی‌تر هستند و برخی از پزشکان طب سنتی، معتقدند که مصرف برخی از مواد غذایی می‌تواند تأثیراتی در زیبا شدن جنین داشته باشند؛ مثلاً برخی معتقدند:

زببا شدن جنین پسر

  1. مصرف مکمل اسید فولیک، تاثیر چشمگیری بر پوست و موهای جنین داخل رحم مادر باردار خواهد داشت. شما می­توانید اسید فولیک را با مصرف غذاهایی مانند اسفناج، مرکبات، عدس، ماکارونی و غلات صبحانه دریافت کنید
  2. مصرف چربی در بارداری به‌ویژه کره ( کره آب­شده) باعث می‌شودزنان باردار در روند زایمان طبیعی کم­تر درد بکشند. همچنین، مصرف این ماده غذایی مقوی به بدن زنان باردار کمک می­کند تا رنگ صورت کودک درون رحم این افراد روشن و براق شود.
  3. زعفران، دارای عطر و طعم خاصی بوده و می­تواند زیبایی ظاهر و آرامش روان جنین داخل رحم زنان باردار را تضمین کند. با این حال، زنان باردار باید مراقب باشند که این ماده غذایی بیش از حد مصرف نشود، زیرا باعث تولید گرما در بدن شده و تحمل شرایط دوران بارداری را برای مادر سخت خواهد نمود.
  4. مصرف منظم بادام توسط مادران باردار، برای روشن­تر شدن رنگ پوست کودک درون رحم این افراد امری شناخته ­شده است. شما می­توانید چند بادام خشک را پودر کرده و به  شیر اضافه کنید، سپس آن را بنوشید.همچنین خوردن آجیل در بارداری دارای خواص بسیار زیادی می‌باشد.

* برای ثبت نام در جامع‌ترین دوره تغذیه بارداری و کسب اطلاعات بیشتر کلیک نمایید:👈 دوره آموزشی تغذیه مناسب در زمان بارداری 

برخی از دیگر خوراکی‌هایی که می‌گویند باعث زیبا شدن جنین می‌شود، عبارت‌اند از:

و بسیاری موارد دیگر ...

چه میوه هایی بچه رو خوشگل میکنه

مصرف میوه و سبزی‌های حاوی ویتامین C بوده و ویتامین c در بارداری نه تنها در رشد کودک درون رحم موثر است، بلکه باعث بهبود و سلامت  پوست نوزاد نیز می­شود. برای مثال خوردن کدو حلوایی در بارداری در این زمینه میتواند موثر باشد.

سخن پایانی

آیا این غذاها واقعاً جواب علمی هستند برای سوال خوردن چه چیزی در بارداری بچه را زیبا می‌کند؟ ایا زیبایی حتمی جنین ممکن است؟

غذاهای زیباکننده جنین

احتمالاً خیر؛ زیرا تابه‌حال در هیچ مطالعه علمی، تأثیرات آن‌ها اثبات نشده است و همان‌طور که گفتیم، در تعیین ویژگی‌های ظاهری کودکتان، ژنتیک حرف اول را می‌زند. پس آیا نباید این غذاها را بخوریم؟ چراکه نه؛ حتماً بخورید. ویژگی‌هایی مثل پوست، مو، قد و وزن کودکتان اگرچه تحت تأثیر ژنتیک هم هست، اما می‌تواند تحت تأثیر محیط هم باشد؛ بنابراین ممکن است با تغذیه صحیح، بتوانید تا حدودی روی آنها تأثیر مثبت بگذارید. بعلاوه اینکه، همه این مواد غذایی جزو غذاهای مفید برای بارداری هستند و سرشار از مواد مغذی، ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌باشند؛ بنابراین حتی اگر باعث زیبا شدن جنین شما نشوند، به سلامت او و شما کمک خواهند کرد.