مصرف گوشت در بارداری | عوارض و فواید مصرف گوشت در حاملگی

تیر ۹۹ | زمان مطالعه : ۹ دقیقه
مصرف گوشت در بارداری

تغذیه و مصرف گوشت در بارداری با سایر دوران‌های زندگی یک فرق اساسی دارد. گوشت و مواد گوشتی بخش عظیمی از رژیم غذایی افراد را تشکیل می‌دهند. شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که آیا مصرف گوشت جز پرهیز غذایی در بارداری است و عوارضی دارد یا خیر ؟ خیر. زن باردار می‌تواند گوشت بخورد. به علاوه گوشت به دلیل داشتن پروتئین و آهن زیاد برای زنان باردار توصیه می‌شود. با این حال نکته‌ای که در مصرف گوشت در هر دوران دیگری باید در نظر داشته باشید این است که مصرف آن شرایطی دارد که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم و توضیح می‌دهیم که در صورت عدم رعایت این شرایط چه مشکلاتی در کمین شما خواهد بود. 

خطرات و عوارض مصرف گوشت در بارداری

همانطور که در بالا گفته شد مصرف گوشت در بارداری شرایطی دارد. اول از همه اینکه گوشت باید به طور کامل پخته شده باشد و دوم اینکه باید از تازگی و سلامت آن مطمئن باشید. اما اگر گوشت را تحت این شرایط مصرف نکنید مشکلاتی به همراه خواهد داشت:

  1. لیستریوز: گوشت‌ها به شدت مستعد آلودگی به باکتری‌هایی هستند که ممکن است باعث ایجاد عفونتی به نام لیستریا شوند. این عفونت می‌تواند منجر به مننژیت؛ مشکلات دستگاه گوارش یا حتی عفونت در خون شما شود. یک مطالعه نشان می‌دهد که زن باردار 17 درصد شانس ابتلا به لیستریوزیس را دارد. 
  2. توکسوپلاسموز: گوشت گوسفند یا گوشت آهو؛ وقتی به طور کامل پخته نشده باشند احتمال ابتلا به توکسوپلاسموز را افزایش می‌دهند. باید مطلقاً از خوردن گوشت نیمه خام خودداری کنید زیرا توکسوپلاسمو حتی می‌تواند به جنین نیز متقل شود که بسیار خطرناک است.
  3. دیابت بارداری: خانم های باردار که بیش از حد مطلوب در بارداری گوشت مصرف کرده‌اند به احتمال زیاد دچار دیابت حاملگی می‌شوند. وقتی چنین شرایطی ایجاد شود میزان قند خون افزایش می‌یابد. اگر به این موضوع توجه نکنید به اضافه وزن و دیابت نوع 2 مبتلا می‌شوید.
  4. مسمومیت غذایی: انواع خاصی از ماهی وجود دارد که احتمال ابتلا به مسمومیت غذایی را افزایش می‌دهند. ماهی دودی و ماهی خام (در سوشی) می‌توانند شما را مسموم کنند. در ضمن خوردن ماهی در بارداری تحت شرایط کنترل شده‌ای باید باشد که در مقاله جداگانه به آن پرداخته‌ایم.

عوارض مصرف گوشت در بارداری

ترفندهای کم کردن عوارض مصرف گوشت در بارداری

با رعایت نکات زیر می‌توانید از مصرف گوشت که از مواد غذایی مناسب در بارداری است، لذت ببرید و در عین حال از مشکلات آن جلوگیری کنید:

  1. تمیز بودن گوشت: اولین روش برای اطمینان از سلامت گوشت تهیه‌ی آن از مراکز معتبر و بهداشتی است. بعد از خرید و قبل و بعد از خرد کردن گوشت، غذاهای دریایی و ماهی باید آنها را بشویید و همچنین آنها را در ظروفی تمیز و بدون آلودگی نگهداری کنید.
  2. ایزوله سازی: گوشت و سایر مواد غذایی باید جدا از هم نگهداری شوند. این مرحله از انتقال هرگونه باکتری به سایر مواد غذایی از جمله میوه و سبزی جلوگیری می‌کند.
  3. منجمد کردن: بای گوشت را به صورت منجمد در فریزر نگه دارید. گوشت تا لحظه‌ی پخت باید منجمد بماند. از دوباره منجمد کردن گوشت خودداری کنید. برای انجماد زدایی از گوشت نکته‌ی مهم این است که تا حد امکان باید از ایجاد خونابه خودداری کنید. به هر نسبت که تغییر درجه‌ی دما بیشتر باشد، خونابه بیشتر خواهد بود. پس وقتی گوشت را از فریزر به محیط اتاق می‌آورید، نسبت به وقتی که گوشت را از فریزر در یخچال می‌گذارید تا کم‌کم یخش آب شود، خونابه‌ی کمتری تولید می‌شود. 
  4. پخت کامل: مهم نیست از چه روشی برای پخت گوشت استفاده می‌کنید، آب پز، کبابی و... حتماً گوشت را به طور کامل بپزید. چطور مطمئن شویم که گوشت به طور کامل پخته شده است؟ برای این کار می‌توانید از یک دماسنج استفاده کنید اگر دمای گوشت تا 145 درجه‌ی فارنهایت باشد، گوشت به اندازه‌ی کافی پخته است. براساس رنگ هم می‌توانید قضاوت کنید. گوشت را به حدی بپزید که هیچ رنگ صورتی در وسط آن وجود نداشته باشد. 
  5. نرم کننده‌های گوشت: از استفاده از مواد نرم‌کننده‌ی گوشت خودداری کنید. زیرا ممکن است آنها مستعد باکتری باشند. 

مقدار مجاز مصرف گوشت در بارداری

برای مقدار مصرف گوشت در بارداری توصیه می شود که زنان باردار روزانه حداقل 5 اونس گوشت بدون چربی مصرف کنند. سعی کنید بیشتر از گوشت ماکیان و ماهی و به مقدار کمتری از گوشت قرمز استفاده کنید. زنانی که گیاهخواراند می‌توانند برای تامین پروتئین و آهن مورد نیاز از لبنیات کم چرب، آجیل و حبوبات استفاده کنند.

 

شرایط مصرف انواع گوشت دام‌های مختلف در بارداری

مصرف گوشت برزیلی در بارداری

گوشت‌های برزیلی گوشت‌هایی هستند که به صورت منجمد از برزیل وارد می‌شوند. این گوشت‌ها به دلیل ارزان بودن طرفداران زیادی دارند اما برخی از افراد فکر می‌کنند علت ارزانی این گوشت‌ها، آلوده بودن آنهاست از این رو برای مصرف آن در دوران بارداری شک و تردید دارند. اما علت ارزانی این گوشت این است که قیمت مواد گوشتی در برزیل کمتر است نه به خاطر اینکه آلودگی دارند. همچنین اگر این گوشت‌ها در شرایط مناسب منجمد شده باشند مشکلی از نظر آلودگی ندارند و آهن موجود در آن‌ها نیز تغییری نمی‌کند. اما ترجیح این است که سعی کنید از گوشت‌های تازه استفاده کنید. 

امروزه تنوع گوشت‌های موجود در بازار بسیار زیاد است و شما صرف نظر از منطقه‌ی زندگیتان می‌توانید به گوشت جانوران مختلف دسترسی داشته باشید. اما آیا تمام این گوشت‌ها مفید هستند یا ممکن است برای این دوران خطرناک باشند؟

مصرف گوشت شترمرغ در بارداری

گوشت شتر مرغ خطر حمله‌ی قلبی را کاهش می‌دهد زیرا این گوشت حاوی میزان زیادی اسید چرب امگا 3 است. که برای قلب و رشد و نموی جنین مناسب است. این ماده منبع غنی از آهن است که می‌تواند در دوران بارداری بسیار مفید باشد. گوشت شتر مرغ یک گوشت کم چرب و سالم است که می‌توانید از آن در این دوران بیشتر استفاده کنید. 

مصرف گوشت بوقلمون در بارداری

مصرف گوشت شتر در بارداری

در مورد مصرف گوشت شتر در دوران باردای اختلاف نظر وجود دارد در حالی که برخی خوردن آن را در این دوران منع می‌کنند با این حال برخی از افراد معتقدند به دلیل وجود آهن، پروتئین‌های بالا و ویتامین‌های گروه B ، این گوشت می‌تواند یک گزینه‌ی مناسب برای مصرف در دوران بارداری باشد.

مصرف گوشت بوقلمون در بارداری

این گوشت حاوی درصد بالایی پروتئین است و منبع خوبی از اسید آمینه‌های ضروری می‌باشد. گوشت بوقلمون حاوی ویتامین های B6 و B3 است که در دوران بارداری بسیار مفید هستند. سعی کنید از بوقلمون هایی استفاده کنید که به روش طبیعی پرورش پیدا کرده‌اند اینطوری از خطر وجود آنتی بیوتیک در گوشت مطمئن می‌شوید. 

مصرف گوشت قرمز در بارداری

برخی بر این باورند که مصرف گوشت در بارداری بخصوص گوشت قرمز می‌تواند در سه ماهه‌ی اول با حفظ سطح قند خون مانع از حالت تهوع شود. اما این موضوع به صورت علمی هنوز ثابت نشده است و متخصصین مطمئن نیستند استفاده از گوشتی با این درصد بالای چربی تنها برای جلوگیری از حالت تهوع ارزشش را داشته باشد و شاید بتوان از جایگزین‌های سالم‌تری استفاده کرد. اما این بدین معنا نیست که گوشت قرمز در این دوران مضر است و باید از مصرفش خودداری کنید. مصرف گوشت قرمز مزایای زیادی نیز به همراه دارد. یکی از ویتامین‌های مهمی که از خوردن گوشت قرمز بدست می‌آورید ویتامین B12 است. عدم مصرف گوشت قرمز در دوران بارداری می‌تواند منجر به کاهش سطح کوبالامین؛ آهن، اسید چرب امگا 3 و سلنیوم و روی شود. 

با این حال نباید در مصرف گوشت قرمز در دوران بارداری افراط کنید زیرا باعث بروز نواقصی در جنین می‌شود. مصرف بیش از حد گوشت قرمز در بارداری خطر ابتلا به فشار خون بالا را افزایش می‌دهد که می‌تواند بسیار خطرناک باشد. و همچنین تا 13 درصد خطر سقط جنین را افزایش می‌دهد. 

مصرف گوشت بلدرچین در بارداری

مصرف گوشت بلدرچین در بارداری برای زنان باردار می‌تواند مفید باشد. این گوشت حاوی پروتئین و آهن است. خوردن دو بار در هفته‌ی آن می‌تواند بسیار مفید باشد. در برخی مقالات مصرف گوشت بلدرچین در بارداری را یک غذای پرریسک قلمداد کرده‌اند زیرا می‌تواند خطر ابتلا به لیستریوزیس و توکسوپلاسموزیس را افزایش ‌دهد. 

مصرف گوشت خروس در بارداری

گوشت خروس گوشتی با طبع سرد است که حتماً باید به همراه مواد غذایی با طبع گرم سرو شود که باعث سردی بدن نشود. این گوشت از نظر مواد مغذی گوشت غنی است و اگر می‌خواهید آن را در دوران بارداری مصرف کنید بهتر است از خروس‌های جوان استفاده کنید. با این حال نکته‌ای که در مورد گوشت خروس وجود دارد این است که این گوشت به شدت ناپز است و باید در طبخ آن صبور باشید. این گوشت را بیشتر به صورت سوپ مصرف می‌کنند که می‌تواند بسیار مغزی باشد. 

مصرف گوشت ماهی و مواد دریایی در بارداری

غذاهای دریایی نظیر ماهی و میگو می‌توانند منبع غنی از پروتئین، آهن و روی باشند که برای رشد و نموی جنین بسیار مهم است. همچنین اسید چرب‌های امگا 3 مانند اسید دوکوزاهگزانوئیک نیز در گوشت ماهی زیاد است که می تواند رشد مغزی در جنین را بهبود ببخشد. متخصصین پیشنهاد می‌دهند که حداقل روزی 8 تا 12 اونس ماهی در روز مصرف کنید و از خوردن ماهی به صورت خام (سوشی) خودداری کنید. 

مصرف گوشت مرغ در بارداری 

گوشت مرغ حاوی پروتئین و 9 اسید‌آمینه‌ی ضروری است که هر دو در ساختار عضلات نقش مهمی دارند. چربی گوشت مرغ بسیار کم است که مصرف آن در بارداری را به شدت مفید می کند. و برای جلوگیری از افزایش وزن یک گزینه‌ی بسیار مهم است. مرغ ممکن است به لیستریا آلوده باشد پس قبل از مصرف حتماً باید به طور کامل پخته شود. 

تاثیر گوشت قرمز بر جنسیت جنین

در مورد بارداری همیشه این موضوع وجود دارد که افراد سعی دارند بین ویار و جنسیت فرزند ارتباطی وجود دارد. اما این موضوع تا چه حد صحیح است؟ هوس گوشت قرمز در دوران بارداری نشان می‌دهد شما دچار کمبود آهن هستید و این موضوع در این دوران بسیار طبیعی است. تحقیقات نشان می‌دهد ارتباطی بین هوس‌های دوران بارداری و کمبود ویتامین‌های بدن وجود دارد و در واقع نشان‌دهنده‌ی جنسیت خاصی نیست و گاهاً که این شایعات درست از آب در می‌آیند بر حسب تصادف است هر چه نباشد هر حدس شانس 50 درصدی دارد. 

آیا خوردن گوشت اردک در بارداری ضرر دارد؟

مصرف گوشت اردک در دوران بارداری می‌تواند مقادیر زیادی پروتئین در اختیار شما قرار دهد. گوشت اردک متابولیسم سلولی را افزایش می‌دهد و همچنین منبع غنی از روی است. روی نقش مهمی در تحریک و عملکرد آنزیم‌های متابولیسمی دارد و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. گوشت اردک در دوران بارداری می‌تواند عملکرد تیروئید را بهبود ببخشد زیرا حاوی مقدار زیادی سلنیوم است. همچنین به دلیل وجود ویتامین‌های B5 و B12 می‌تواند نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی داشته باشد. این ویتامین‌ها در سیگنال‌دهی سیستم ایمنی نقشی اساسی ایفا می‌کنند. از آن جایی که این گوشت حاوی آهن زیادی است تولید هموگلوبین را نیز افزایش می‌دهد. 

آیا خوردن گوشت کباب شده (یا کباب کوبیده) در بارداری مضر است؟

خوردن گهگاه گوشت کبابی مشکلی ندارد اما اگر آن را به صورت مرتب مصرف کنید می‌تواند مشکلاتی به همراه داشته باشد. کباب کردن گوشت می‌تواند منجر به تولید اسیدهای سرطانی به نام آمین‌های هتروسیکلیک ‌شوند که در دراز مدت خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهند.  

اهمیت مصرف گوشت در بارداری

مصرف گوشت در بارداری بعنوان یک منبع غنی از پروتئین‌ و آهن در بارداری بوده و ماده‌ی غذایی اولیه‌ی بسیاری از غذاها هستند. زیرا آنها بلوک‌های ساختمانی لازم برای ساخت بافت های جنین را تامین می‌کنند. از همه مهم‌تر پروتئین‌ها برای رشد جنین بسیار مهم‌اند و برای تولید مایع آمنیوتیک و ایجاد جفت استفاده می‌شوند. گوشت‌ها همانطور که به شدت از نظر داشتن پروتئین غنی هستند می‌توانند برخی چربی‌های مفید نظیر امگا 6 و اسید آراشیدونیک را نیز در اختیار ما قرار دهند. بعلاوه مصرف مکرر ماهی باعث دریافت اسید چرب امگا 3 می‌شود که یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده‌ی غشای سلولی است و برای تشکیل بافت‌های جنین، مغز، سیستم عصبی و شبکیه‌ی او به شدت ضروری است. آهن موجود در گوشت نیز بسیار مفید است و حجم خون را افزایش دهد و اکسیژن ‌رسانی به بافت‌ها را بهبود می‌بخشد. کمبود آهن می‌تواند عملکرد مغز، یادگیری و حافظه را مختل کند. مواد غذایی با منبع حیوانی منبع مفیدی از اسید فولیک هستند که برای رشد نخاع جنین در سه ماهه‌ی اول بسیار ضروری می‌باشند، همچنین در تشکیل گلبول های قرمز نیز نقش اساسی دارند اما مقدار مصرف گوشت در بارداری باید کنترل شده باشد تا مادر و جنین دچار عوارض سو آن نشوند.

منبع:

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/pregnancy-week-by-week/in-depth/pregnancy-and-fish/art-20044185

https://www.babymed.com/food-and-nutrition/should-you-eat-red-meat-during-pregnancy