سونوی تعیین جنسیت اشتباه

آواتار مامان گندم مامان گندم گندم ۵ سالگی
خیر همش درسته مگ اینکه دستگاهاشون بروز نباشه و قدی ... ادامه پاسخ
آواتار مامان امیرعلی مامان امیرعلی امیرعلی ۵ سالگی
فکر نکنم بچه از12هفتگی ب بعد بدنش تشکیل شده. جنسیت ... ادامه پاسخ
آواتار مامان اقا محمدعلی مامان اقا محمدعلی اقا محمدعلی ۱۸ ماهگی
عزیزم سونو آنومالی خیلی دقیق، و احتمال اشتباه کمه
آواتار بابای محمد بابای محمد محمد ۵ سالگی
الان دیگه فکر نکنم اشتباه کنن چون سونو غربالکری او ... ادامه پاسخ
آواتار مامان هستی مامان هستی هستی ۵ سالگی
منم رفتم ١٢هفته گفت احتمال دختره .سونو انومالی رفت ... ادامه پاسخ
پاسخ تکمیلی پاسخ تکمیلی

روش‌های سنتی زیادی برای تعیین جنسیت جنین وجود دارد اما اطمینان آنها بسیار کم است. مطمئن‌ترین راه برای اطلاع از جنسیت جنین انجام سونوگرافی تعیین جنسیت است که در هفته ۱۸ تا ۲۰ بارداری انجام می‌شود. اما آیا ممکن است در جواب این آزمایش اشتباهی رخ دهد؟ قبل از پاسخ به این سوال لازم به ذکر است که شما می‌توانید با نصب اپلیکیشن گهواره آگاهی خود را در نوع داروها و دوز مناسب آن‌ها و دیگر مشکلات نوزاد بالا برده با دیگر مادران تبادل نظر کنید. همچنین از دیگر ابزارهای فرزندپروری مانند شیردهی، خواب، نموداررشد و کلی ویدئوهای آموزشی بهره‌مند شوید.

سونوگرافی تعیین جنسیت چیست

جنسیت جنین درست در زمان لقاح تعیین می‌شود. اینکه جنین شما پسر باشد یا دختر موضوعی کاملاً تصادفی است و اگرچه فاکتورهایی می‌تواند بر جنسیت جنین تاثیرگذار باشد اما تاثیر آنها قطعی و ۱۰۰ درصدی نیست و هنوز به طور دقیق مشخص نشده است که چه عاملی بر جنسیت جنین در زمان لقا تاثیر می‌گذارد.

در حالی که جنسیت جدید درست از زمان لقاح تعیین شده است و در کروموزوم‌های او ثبت شده است با این حال شما نمی‌توانید بلافاصله از جنسیت جنین خود مطلع شوید و باید تا موعد سونوگرافی تعیین جنسیت صبر کنید. منظور از سونوگرافی تعیین جنسیت سونوگرافی است که به منظور تعیین جنسیت جنین در هفته ۱۸ تا ۲۰ بارداری انجام می‌شود. تعیین جنسیت به عنوان یک آپشن جانبی در کنار بررسی وضعیت جنین در این سونوگرافی انجام می‌شود. از آنجایی که سونوگرافی تاثیر دقیقی از وضعیت جنین و اندام‌های او به ما می‌دهد می‌توان به جواب این آزمایش اتکا کرد. انجام سونوگرافی تعیین جنسیت ضروری نیست و حالت اختیاری دارد.

خطا در تعیین جنسیت در سونوگرافی

سونوگرافی تعیین جنسیت تا چه اندازه دقیق است؟

در سونوگرافی تاثیر دقیقی از اندام‌ها و وضعیت جنین در رحم به دست می‌آید متخصص سونوگرافی می‌تواند با کمک تصاویر به دست آمده سلامت جنین را ارزیابی کند. اما همانطور که در بالا نیز گفته شد سونوگرافی تنها به منظور سلامت جنین نیز انجام نمی‌شود گاهی هدف تعیین جنسیت او است. اگرچه سونوگرافی تصویر دقیقی ارائه می‌دهد با این حال مانند همه روش‌های آزمایشگاهی دیگر درصدی خطا دارد که باید در نظر گرفت. درصد خطای سونوگرافی تعیین جنسیت در حدود ۵ درصد است که درصد بسیار کمی است و از این رو نتیجه آن را می‌توان بسیار قابل اعتماد دانست. با این حال شما ممکن است در این ۵ درصد قرار بگیرید. دلایل زیادی وجود دارد که باعث ایجاد خطا در سونوگرافی تغییر جنسیت می‌شود از جمله سن بارداری؛ وضعیت جنین در رحم؛ وزن جنین؛ جنسیت جنین و...

اما این به این معنا نیست که سونوگرافی همیشه و جنسیت جنین شما را اشتباه نشان می‌دهد مثلاً ممکن است اما در سونوگرافی‌های بعدی مشخص شود که جنین پسر است. اما اگر در تمام سونوگرافی‌ها یک جنسیت به شما اعلام شود احتمال اینکه جنسیت دیگری به دنیا آورید خیلی کم است. یعنی اگرچه در سونوگرافی‌های اول امکان خطا وجود دارد اما در سونوگرافی‌های بعدی این خبر تصحیح خواهد شد. برای رسیدن به جواب قطعی لازم است که شما در زمان به موقع برای تعیین جنسیت مراجعه کنید.

بهترین زمان برای تعیین سونوگرافی جنسیت چه زمانی است؟

برای اینکه نتایج قطعی از سونوگرافی تعیین جنسیت به دست آورید باید در زمان به موقع مراجعه کنید. زمان درست برای مراجعه سونوگرافی تعیین جنسیت بین هفته ۱۸ تا ۲۰ بارداری است.در این زمان رشد اندام تناسلی جنین به اندازه‌ای رسیده است که در تصاویر به خوبی قابل دیدن باشد

بنابراین احتمال خطا در این سونوگرافی بسیار کم است. کمتر از این زمان ممکن است رشد اندام تناسلی کامل نشده باشد و بیشتر از این زمان ممکن است وزن جنین مانع از دیدن آلت تناسلی او شود. بنابراین ضروریست که در همین بازه زمانی برای تعیین جنسیت مراجعه کنید. در مورد سوال بسیار پیش می‌آید که در سونو آنومالی که در هفته ۱۲ بارداری انجام می‌شود متخصص جنسیت احتمالی جنین را به والدین اعلام می‌کند اما این جنسیت صد درصدی نیست و ممکن است خطا داشته باشد. مثلاً ممکن است در این سونوگرافی به شما گفته شود که جنین دختر است اما در سونوگرافی‌های بعدی مشخص شود که پسته است یا برعکس

بنابراین به سونوگرافی‌های قبل از هفته هجدهم برای جنسیت جنین اعتماد نداشته باشید و سونوگرافی تعیین جنسیت در زمان درست را انجام دهید. سونوگرافی که در هفته ۱۸ تا ۲۰ بارداری انجام شود درصد خطای بسیار پایینی دارد و می‌توانیم به نتایج آن اعتماد کنید. درصد خطا در این سونوگرافی بین ۱ تا ۲ است.بنابراین اگر در اینستاگرام به شما گفته شد که جنین دختر یا پسر است به ندرت پیش می‌آید که در سونوگرافی‌های بعدی جنسیت دیگری به شما اعلام شود. البته ممکن است در هفته ۱۸ تا ۲۰ بارداری وضعیت جنین در رحم به گونه‌ای باشد که مشاهده آلت تناسلی امکان‌پذیر نباشد. از این رو پزشک ممکن است برای شما تدریس کند که در هفته‌های بعدی برای تعیین جنسیت جدید دوباره مراجعه کنید

 

آواتار مامان گل پسر ( آراد ) مامان گل پسر ( آراد ) گل پسر ( آراد ) ۵ سالگی
بله امکان اشتباه هست ولی خیلی کم
یکی از دوستانم سن ... ادامه پاسخ
آواتار مامان محمدامین مامان محمدامین محمدامین ۵ سالگی
سلام بله من واسه بچه اولم سنو دادم گفت پسر تا7 ماه ... ادامه پاسخ
مامان زهره مامان زهره ۵ سالگی
آواتار مامان توت فرنگی مامان توت فرنگی توت فرنگی ۴ سالگی
خیر☘️اصلا ممکن نیست مگر اینکه بهتون بگه پشت کرده د ... ادامه پاسخ
آواتار مامان یارا مامان یارا یارا ۴ سالگی
اصلا ملاک قرار نده من یکی از دوستام یه جای خیلی خو ... ادامه پاسخ
پاسخ تکمیلی پاسخ تکمیلی

سونوگرافی و آزمایشات دوران بارداری به دلیل اطمینان یافتن از مناسب بودن وضعیت بارداری انجام می‌شود. اما پدران و مادران آینده، مشتاق به تعیین جنسیت جنین خود از همان ابتدای دوران بارداری هستند. انتخاب نام دختر یا پسر یا رنگ وسایل نوزاد و خرید لوازم دخترانه یا پسرانه، از لحظه‌های خوش دوران بارداری است. معمولا با انجام سونوگرافی در هفته های 18 تا 22 یعنی حدود پنج ماهگی یعنی در تست سه ماهه دوم بارداری ، و در سونوی آنومالی می‌توان به جنسیت جنین پی برد. در این مرحله آلت تناسلی جنین رشد کرده و قابل تشخیص است و اندازه جنین آنقدر بزرگ نشده که به دلیل محدودیت فضای رحم و جمع‌شدگی جنین، قابل مشاهده نباشد. با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را درباره انواع سونوگرافی زنان باردار و سونوی تعیین جنسیت که سونوگرافی سه بعدی و چهاربعدی هم در این دوران حاملگی بسیار مورد توجه است، کسب کنید.

با نصب اپلیکیشن گهواره آگاهی خود را در مورد انواع سونوگرافی و آزمایشات لازم در دوران بارداری بالا برده و با دیگر مادران تبادل نظر کنید. همچنین از دیگر ابزارهای پایش بارداری و کلی ویدئوهای آموزشی بهره‌مند شوید.

سونو NT یکی از قسمت های غربالگری سه ماهه اول بارداری است که در حدود 11 تا 13 هفتگی برای مادر درخواست می‌شود، تا احتمال ابتلا جنین به مشکلات ژنتیکی شایعی چون سندروم داون اندازه گیری شود.

نتیجه مثبت در این سونوگرافی به معنی ابتلا به سندرم داون نیست و برای تشخیص قطعی نیاز به انجام آزمایشات تکمیلی خواهد بود. تعیین جنسیت با سونوگرافی NT با حدس و گمان انجام می‌شود. این عدم قطعیت نه به دلیل تجربه کم سونولوژیست است و نه به خاطر نوع دستگاهی که استفاده می‌شود. بلکه به این علت است که آلت تناسلی جنین هنوز به تکامل نرسیده و بدن دخترها و پسرها در این سن تا حد زیادی شبیه به هم هستند. بنابراین تشخیص جنسیت جنین در این سونوگرافی قابل اطمینان نیست و عموما هم توسط متخصص سونولوژیست گزارش نمی شود. 

با اینکه هدف اصلی سونوی آنومالی در علم پزشکی تعیین جنسیت جنین نیست اما در این سونوگرافی مهم، خبر هیجان‌انگیزی که چهار ماه منتظرش بودید را دریافت خواهید کرد. اما باید بدانید در این مرحله نیز احتمال خطا وجود دارد.

احتمال خطا در سونوگرافی تعیین جنسیت

 این نکته را باید در نظر گرفت که در تعیین جنسیت جنین احتمال خطا وجود دارد. چندین عامل در بروز این خطا دخالت دارند که مهمترین آنها شامل موارد زیر هستند: 

  • زمان نادرست انجام سونوگرافی
  • مهارت یا تجربه کم سونولوژیست
  • استفاده از دستگاه قدیمی یا نامعتبر
  • قرارگرفتن جنین در وضعیت نامناسب و عدم دید کافی به ناحیه تناسلی جنین

با انجام سونوگرافی سه بعدی شما یک تصویر سه بعدی واضح و با سونوگرافی چهاربعدی یک فیلم از حرکات جنین خواهید داشت. اما باید دانست که انجام این سونوگرافی ها در هیچ کجای دنیا به خاطر داشتن فیلم یا تصویر واضحی از جنین به والدین توصیه نمی شود. پس حتما باید قبل از انجام این قسم از سونوگرافی ها با پزشک معالج مشورت انجام شود.

آواتار مامان نخود مامان نخود نخود ۵ سالگی
دیگر کاملا جنسیت نی نی مشخصه عزیزم آگه دکتر سونوگر ... ادامه پاسخ
آواتار مامان مجتبی مامان مجتبی مجتبی ۵ سالگی
به منم گفتن دختره ولی تو سونو انومالی گفتن صددرصد ... ادامه پاسخ
آواتار مامان هامین مامان هامین هامین ۳ سالگی
من ان تی گفتن دختره انومالی گفتن پسره الان کلا شک ... ادامه پاسخ
آواتار مامان هانا و تودلی مامان هانا و تودلی هانا و تودلی ۴ سالگی
سلام بله...من 16 هفته رفتم گفت 70درصد پسره ولی الا ... ادامه پاسخ
آواتار مامان دریا مامان دریا دریا ۶ ماهگی
اره مکنه چون که یکی ازفامیل های گفتن تو سه ماهگی پ ... ادامه پاسخ
آواتار مامان فسقلی مامان فسقلی فسقلی ۴ سالگی
نه عزیزم اینجوری نی تو سونوی غربالگری دومی دقیق تش ... ادامه پاسخ
آواتار مامان rayan مامان rayan rayan ۵ سالگی
من شنیدم واسه بعًضیا تا هفته ۲۸ اشتباه بوده
مامان محمد مامان محمد ۵ سالگی
آواتار مامان 🐣🍒برسام🍒🐣 مامان 🐣🍒برسام🍒🐣 🐣🍒برسام🍒🐣 ۴ سالگی
زنداداش من دوسه روز مونده به زایمان فهمید بچش چیه ... ادامه پاسخ
مامان علی مامان علی ۴ سالگی
آواتار مامان ماهور مامان ماهور ماهور ۴ سالگی
سلام خانومی . تو ۱۲ هفته یا سونوی ان تی . جنسیت رو ... ادامه پاسخ
آواتار مامان ارتین مامان ارتین ارتین ۴ سالگی
بله میشه حتی تو بچه ها هم نوشته که بهش گفتن بچه اش ... ادامه پاسخ
آواتار مامان سلطان سروش مامان سلطان سروش سلطان سروش ۴ سالگی
منم ان تی گفت احتمال داره دختر باشه.ولی آنومالی گف ... ادامه پاسخ
آواتار بابای محمدحسین بابای محمدحسین محمدحسین ۴ سالگی
اول ازهمه خداروشکر ک بچمون سالمه اما کاش خدا کمک ک ... ادامه پاسخ