معنی اسم سارا

شاهزاده خانم ،نام همسر ابراهیم(ع) و مادر اسحاق(ع)

ریشه اسم سارا

فراوانی اسم سارا

در حال حاضر ۱۴۱۶ نفر در گهواره با نام سارا ثبت نام شده اند.

نظر کاربران درباره اسم سارا

ما چهار پنج ماهم بود که اسمشو انتخاب کردیم دنبال اسم ساده با معنی قشنگ بودیم سارا هم ساده ست هم معانی قشنگی داشت پاک و خالص و شاهزاده و گوهر وجود..... که معتی پاک و خالص بودنشو دوست داشتم خیلی به نشست با اسمای امروزی نتونستم ارتباط برقرار کنم.
مامان دلنیا
من قبل از اینکه ازدواج کنم این اسم را انتخاب کرده بودم ، و از همون موقع که فهمیدم بچه مون دختره تصمیممون رو قطعی کردیم، سادگی این اسم رو خیلی دوست دارم و معنی ناب و خالص بودنش را، و اینکه اسم بین المللی ای هست.
مامان سارا
راستش قرار بود به انتخاب من صنم بزاریم. لحظه ای که دخترم رو آوردن ببینم انقدر غرق در شادی بودم که نگو. گفتم خدا منو با دیدن دخترم شاد کرد منم پدرشو شاد کنم و بهش گفتم هر اسمی میخواد بزاره. آخه سر اسم گذاشتن کلی بحث داشتیم. البته نه دعوا. اونم با مشورت با مامانم اسم سارا رو گذاشت. اوایل برام قابل هضم نبود. الان عاشق اسمشم مخصوصا وقتی خودش اسمشو با زبون شیرینش میگه. خدا همه کوچولوها رو حفظکنه.
مامان سارا
من از وقتی رفتم سونو تا اخرین روز با همسرم خیلی فکر کردیم و همش اسم نظر میدادیم و عوض میکردیم هر کی یک اسم میگفت اصن توافق نداشتیم یک بار میگفتیم نجلا.یک بار میگفتیم مهرسا و.... تا اخرین لحظه که توافقی شد دیگ مادر شوهرم هم گف سارا خوبه بقیه هم گفتن خوبه خودمم هم دوس داشتم دیگ شد سارا کوچولوی ما که الهی خدا سالم و سلامت نگهش داره آمیین .
مامان سارا
سلام ماهم سر اسم خیلی مردد بودیم اولش قرار بود اگه پسر شد من اسمشو بذارم حسین اگه دختر شد شوهرم تصمیم بگیره وقتی هم دختر شد خیلی اسم ها رو عوض کردیم تا اینکه اسم سارا افتاد سر زبونمون و همه موافقت کردن ماهم همین اسم رو گذاشتیم. من معنی خالص و پاک بودنش رو دوست دارم شوهرمم میگفت اسم بین المللی و هیچ وقت قدیمی نمیشه.
مامان سارا
سلام من اسم دخترمو رهبر انتخاب کرد يکي از فاميلمون محافظ رهبر هستش و اون واسطه شد که ما اسم بچمون رو رهبر انتخاب کنه و اسمشو گذاشتن سارا ولي من خودم حسنا دوست داشتم ولي به نظر شوهرم احترام گذاشتم و سارا رو انتخاب کردم
مامان سارا
من وقتی هنوز کوچیک بودم میگفتم اسم بچه ام رو میخوام بذارم سارا چون با اسم خودم هم آوا بود. وقتی ازدواج کردم متوجه شدم شوهرم همه عمر عاشق این اسم بوده و میگفت اسم بین المللی و در عین حال ساده و زیبایی هست. بنابراین با خوشحالی زیاد این اسم رو برای دختر خوشگلم سارا جان گذاشتم. هربار صداش میکنم اونقدر لذت میبرم که نگو. هرگز این اسم قدیمی و کهنه نمیشه.
مامان سارا
سلام منو همسرم تصمیم گرفتیم که اگه بچمون دختر باشه همسرم انتخاب کنه و تا زمانی که دخترم به دنیا اومد اسمشو بهم نگفت وقتی به دنیا اومد تا همسرم دید گفت فقط اسم سارا برازنده این دختر هستش چون هم سفید رو هستش هم بور،گفت اکثر سارا هایی که دیدم بور بودن و اینکه اسم سارا ۱۰ سال به عنوان برترین اسم در جهان بوده و اسمی هست که هم ایرانی،هم اروپایی و هم عبری هستش
مامان سارا
ما اسمای زیادی در نظر داشتیم که نمیتونستیم‌به نتیجه برسیم خلاصه اسم ها رو گذاشتیم لای قرآن و سارا دراومد خیلی اسمش به دلم میشینه هم معانی زیبایی داره هم میشه گفت مذهبی و بین المللیه و هرگز قدیمی نمیشه و مخصوصا خیلی ساده و روان هست
مامان سارا